Zisk Philip Morris International stoupl, dodávky v ČR se snížily

8.2.2013 09:24

Provozní zisk nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International (PMI) ve čtvrtém čtvrtletí stoupl téměř o deset procent na 3,2 miliardy dolarů (přes 60 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. V České republice se však dodávky podniku snížily téměř o šest procent.

Provozní zisk nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International (PMI) ve čtvrtém čtvrtletí stoupl téměř o deset procent na 3,2 miliardy dolarů (přes 60 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. V České republice se však dodávky podniku snížily téměř o šest procent. Celkový prodej cigaret v Česku podle PMI ve čtvrtletí klesl o necelé procento na 5,3 miliardy kusů.

Podíl PMI na českém trhu v celém loňském roce oslabil o více než dva procentní body na 42,2 procenta. Za poklesem české poptávky podle firmy stojí zejména zvyšování cen cigaret související s růstem spotřební daně. Společnost nabízí na českém trhu například značky Sparta a Petra, Marlboro či Red & White. Celosvětové dodávky společnosti se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšily téměř o tři procenta. V samotné Evropské unii však dodávky klesly téměř o šest procent, a to zejména kvůli slabé poptávce ve Francii a jižní Evropě.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020