Zisk Anheuser-Busch InBev stoupl o více než třetinu

31.7.2012 10:17

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk o 35 procent na téměř dvě miliardy dolarů (41 miliard korun) navzdory mírnému poklesu tržeb. Oznámila to dnes firma. Výsledky byly podle agentury DPA podpořeny poklesem daňové zátěže a příznivým

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk o 35 procent na téměř dvě miliardy dolarů (41 miliard korun) navzdory mírnému poklesu tržeb. Oznámila to dnes firma. Výsledky byly podle agentury DPA podpořeny poklesem daňové zátěže a příznivým cenovým prostředím.
    
Firma Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal amerického konkurenta Anheuser-Busch za 52 miliard dolarů. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je letos získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company.
    
Minulý měsíc se společnost Anheuser-Busch InBev dohodla, že koupí za 20 miliard dolarů zbývající podíl v největším mexickém pivovaru Grupo Modelo, ve kterém již vlastní 50 procent. V dubnu se firma dohodla na převzetí majoritního podílu v pivovaru Cervecería Nacional Dominicana z Dominikánské republiky za 1,2 miliardy dolarů, čímž vznikne největší nápojová skupina v Karibiku. Anheuser-Busch vede řadu právních sporů s českobudějovickým Budvarem. Oba pivovary bojují již více než sto let o značku Budweiser a její různé obměny. Většina sporů je z nedávných let, kdy Budvar zvýšil export.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020