Zájem o prohlídky Budějovického Budvaru se loni zvýšil

23.4.2013 19:02

V roce 2012 si výrobní prostory pivovaru Budějovický Budvar prohlédlo 39 469 návštěvníků, což je meziročně o 10 % více. Multimediální expozici „Příběh budějovického piva“ navštívilo 3488 lidí, meziročně o 36% více. Mezi turisty ze 68 zemí byli i hosté z Indie, Nového Zélandu nebo Peru.
„Prohlídek pivovaru se loni zúčastnilo 39 469 návštěvníků, to je o 10 % více než v roce 2011 a téměř dvojnásobek počtu, který pivovar navštívil v roce 2002. Návštěvníci oceňují především to, že se u nás mohou pohybovat přímo v autentických výrobních prostorách pivovaru a nikoliv v umělém zábavním parku pro turisty,“ říká Tomáš Olejník, vedoucí oddělení Gastro Budějovického Budvaru. Exkurze vedou odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších šesti světových jazycích. Součástí prohlídky pro návštěvníky starší 18 let je ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar přímo v ležáckém sklepě.
Turisté pocházeli loni ze všech kontinentů. „Byli u nás i lidé z Indie, Nového Zélandu nebo Peru, ale jednoznačně převažovali hosté z německé jazykové oblasti. Jejich podíl loni činil 40 procent. Druhou nejdůležitější skupinou pro nás byli domácí turisté, kteří měli podíl 23 procent,“ dodává Tomáš Olejník. Turisté z německy mluvících zemí přijížděli obvykle ve velkých organizovaných skupinách, naproti tomu Češi dávali přednost individuální turistice. Na třetím místě se umístili turisté z anglicky hovořících zemí s podílem asi 9%.
Úspěšný rok má za sebou také multimediální expozice „Příběh budějovického piva“, kterou pivovar otevřel u příležitosti 110. výročí svého založení 15. dubna 2005. Expozice představuje srozumitelnou a zábavnou formou historii vaření piva v Českých Budějovicích. V roce 2012 se s „Příběhem budějovického piva“ seznámilo 3488 lidí, to je meziročně o 36 % více. „Multimediální expozice bude letos z důvodu rekonstrukce pro návštěvníky uzavřena. Tato rekonstrukce nemá žádný vliv na prohlídky pivovaru, které budou i nadále probíhat bez omezení,“ upozorňuje Tomáš Olejník.
Pivovar je návštěvníkům přístupný každý den od 9 do 16 hodin na základě předchozí telefonické či e-mailové objednávky. Každý pracovní den (v létě i o víkendech) ve 14:00 se lidé mohou zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace. Další podrobnosti o prohlídkách Budějovického Budvaru najdete na webové stránce http://www.visitbudvar.cz


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů