Z mlékárny v Moravských Budějovicích bude pivovar

2.8.2012 16:35

Po více než 90 letech budou mít Moravské Budějovice opět pivo z vlastního pivovaru. Už příští rok by se mělo začít vařit v prostorách tamní bývalé mlékárny. Její majitel, akciová společnost Jaroměřická mlékárna, se definitivně vzdal myšlenky obnovit ve městě výrobu

Po více než 90 letech budou mít Moravské Budějovice opět pivo z vlastního pivovaru. Už příští rok by se mělo začít vařit v prostorách tamní bývalé mlékárny. Její majitel, akciová společnost Jaroměřická mlékárna, se definitivně vzdal myšlenky obnovit ve městě výrobu mléčných produktů. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Firma se chystá zrekonstruovat část prostor na malý pivovar s denní produkcí kolem půl hektolitru. Časem by mohla vzniknout i restaurace a ubytování pro cykloturisty. Náklady by se podle ředitele společnosti Miroslava Suchého měly vejít do čtyř milionů korun. Rekonstrukce by měla začít na podzim. Provoz pivovaru by mělo zajistit pět zaměstnanců a další tři, pokud se pivo začne plnit do lahví, uvádí MfD. Právo vařit pivo získalo město v 15. století, opravdu se vyrábělo v letech 1610 až 1921.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020