Výrobce spotřebního zboží Unilever loni zvýšil zisk

23.1.2013 10:11

Britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží Unilever v loňském roce zvýšil čistý zisk o 4,5 procenta na 4,25 miliardy eur (téměř 110 miliard Kč) díky růstu na rozvíjejících se trzích. Oznámila to dnes firma. Tržby stouply o 10,5 procenta na 51,3 miliardy eur. V samotném

Britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží Unilever v loňském roce zvýšil čistý zisk o 4,5 procenta na 4,25 miliardy eur (téměř 110 miliard Kč) díky růstu na rozvíjejících se trzích. Oznámila to dnes firma.

Tržby stouply o 10,5 procenta na 51,3 miliardy eur. V samotném čtvrtém čtvrtletí se zvýšily o osm procent. V rozvíjejících se ekonomikách činil čtvrtletní růst 11 procent, zatímco ve vyspělých zemích pouze čtyři procenta, napsala agentura AP.

"Těchto výsledků bylo dosaženo v obtížných ekonomických podmínkách a při vrtkavých cenách komodit a ostré konkurenci," upozornil generální ředitel společnosti Paul Polman. Unilever je podle agentury Reuters třetím největším výrobcem spotřebního zboží na světě za rivaly Nestlé a Procter & Gamble.

Unilever v roce 2010 uzavřel svůj závod v Nelahozevsi na Mělnicku a ukončil v Česku výrobu. Nadále v tuzemsku prodává rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann's, margaríny Flora, Perla nebo Hera a kořenicí směsi či omáčky značky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove nebo Rexona.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020