Výrobce piva SABMiller pokračuje v expanzi v Číně

5.2.2013 16:25

Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller pokračuje v rozšiřování aktivit na čínském trhu. Její společný podnik se dohodl na koupi sedmi čínských pivovarů firmy Kingway Brewery za 5,4 miliardy jüanů (přes 16 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Společný podnik CR Snow, který

Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller pokračuje v rozšiřování aktivit na čínském trhu. Její společný podnik se dohodl na koupi sedmi čínských pivovarů firmy Kingway Brewery za 5,4 miliardy jüanů (přes 16 miliard Kč). Oznámila to dnes firma.

Společný podnik CR Snow, který SABMiller vytvořil s čínským konglomerátem China Resources Enterprise, zvýší díky akvizici svou produkční kapacitu o 8,5 procenta. "Převzetí aktiv společnost Kingway nám poskytuje lepší přístup k vysoce růstovým a atraktivním regionálním trhům v Číně. Posiluje tak konkurenceschopnost podniku CR Snow," uvedla firma SABMiller.

SABMiller je druhým největším pivovarem na světě. Firma vznikla sloučením jihoafrické společnosti SAB a americké Miller a byla světovou pivovarskou jedničkou, dokud v roce 2008 nevznikla skupina Anheuser-Busch InBev. V České republice SABMiller vlastní Plzeňský Prazdroj.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020