Výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo zvýšil zisk

14.2.2013 17:38

Americký výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 17 procent na 1,66 miliardy dolarů (téměř 32 miliard Kč) díky růstu objemu prodeje i prodejních cen. Oznámila to dnes firma. Čisté tržby společnosti klesly o procento na necelých 20

Americký výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 17 procent na 1,66 miliardy dolarů (téměř 32 miliard Kč) díky růstu objemu prodeje i prodejních cen. Oznámila to dnes firma. Čisté tržby společnosti klesly o procento na necelých 20 miliard dolarů. Bez zahrnutí některých faktorů, například prodeje části aktivit a změn devizových kurzů, však stouply o pět procent. Výsledky podle agentury AP překonaly očekávání analytiků. Firma těžila například ze silné poptávky v Latinské Americe.

Konkurent Coca-Cola, který je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě, tento týden ohlásil nárůst čtvrtletního zisku o více než desetinu na 1,87 miliardy dolarů (přes 35 miliard Kč) díky silné poptávce na rozvíjejících se trzích.

ČTK


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů