Společnost Bühler CZ chystá rozšíření závodu v Žamberku

2.11.2012 17:50

Firma Bühler CZ chystá výrazné rozšíření svého závodu v Žamberku. V areálu v Nádražní ulici plánuje postavit nové budovy a instalovat jiné výrobní technologie. Díky tomu by se měl počet zaměstnanců zvýšit, a to z nynějších 250 na cílových 400. ČTK to zjistila z

Firma Bühler CZ chystá výrazné rozšíření svého závodu v Žamberku. V areálu v Nádražní ulici plánuje postavit nové budovy a instalovat jiné výrobní technologie. Díky tomu by se měl počet zaměstnanců zvýšit, a to z nynějších 250 na cílových 400. ČTK to zjistila z dokumentace pro posuzování vlivů na životní prostředí EIA.

Společnost již rozšířila a upravila vjezd do areálu. Po demolici nevyhovujících objektů chce postavit přístavbu ke stávající hale U1, v jižní části je navržena nová dvoupodlažní hala. Vznikne také sociální zázemí pro zaměstnance, výdejna jídel s vlastní jídelnou a prostory pro administrativu. Po rozšíření závodu bude celková výrobní plocha činit 18 439 metrů čtverečních, což je zhruba dvojnásobek dnešního stavu. Společnost chce také vybudovat nové parkoviště pro 256 aut.

Závod v Žamberku loni koupil švýcarský technologický koncern Bühler od orlickoústecké společnosti Rieter CZ. Bühler je výrobce technologií, strojů a služeb pro zpracování základních potravin a technických materiálů. Nově se proto mají v Žamberku vyrábět především stroje na výrobu a zpracování potravin. Firma se ale bude snažit zachovat i výrobu textilní techniky a pro případné vytížení volných kapacit vyrábět na zakázku díly pro zákazníky z různých odvětví průmyslu. Předpokládá se, že vývoz do zahraničí bude tvořit nejméně 90 procent celkové produkce.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020