Pivovar Chotěboř může díky investici uvařit ročně 25.000 hl piva

15.8.2012 10:26

Pivovar Chotěboř může díky investici kolem deseti milionů korun zvýšit roční výrobu až na 25.000 hektolitrů piva. U pivovaru, který funguje teprve tři roky, se pro první období počítalo s výstavem na úrovni 10.000 hektolitrů. Teď už potřeboval větší výrobní i skladovací

Pivovar Chotěboř může díky investici kolem deseti milionů korun zvýšit roční výrobu až na 25.000 hektolitrů piva. U pivovaru, který funguje teprve tři roky, se pro první období počítalo s výstavem na úrovni 10.000 hektolitrů. Teď už potřeboval větší výrobní i skladovací prostory. ČTK to dnes sdělila mediální zástupkyně pivovaru Zdena Stryková.
    
"Po navýšení kapacity pivovaru se daří veškeré vyprodukované pivo dobře prodat," uvedla Stryková. Minulý rok stoupl výstav pivovaru o 30 procent na 13.706 hektolitrů piva. V letošním prvním pololetí se v Chotěboři uvařilo 7204 hektolitrů zlatavého moku a během července se prodalo dalších 1717 hektolitrů. "Jednalo se o rekordní měsíční výstav od zprovoznění pivovaru v roce 2009," doplnila Stryková.
    
V sudech prodává pivovar 77 procent produkce, zbývající díl se lahvuje. Celkem nabízí šest druhů piv. "Nejúspěšnější je dvanáctistupňové Premium, oblíbené je rovněž jedenáctistupňové Polo," doplnil Petr Štěpánek z pivovaru. Odbyt je hlavně v okolním regionu, dodávky ale směřují například i do Prahy a Brna. Na tuto sobotu pivovar chystá letní pivovarské slavnosti. Uskuteční se na chotěbořském náměstí. Zcela nový pivovar v Chotěboři na Havlíčkobrodsku začal vařit pivo 3. července 2009. Jde o jediný regionální průmyslový pivovar, který vznikl v ČR po roce 1989. Předloni byl pivovar Sdružením přátel piva vyhlášen Pivovarem roku.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020