Pivovar Černá Hora rozšíří výrobu nealkoholických nápojů, investoval 4 miliony

19.6.2012 14:05

Pivovar Černá Hora na Blanensku rozšíří sortiment nealkoholických nápojů z osmi druhů na deset. Nově k nim vyrábí i sirupy, které dosud firma nakupovala od externích dodavatelů. Nákup nové technologie pivovar vyšel na téměř čtyři miliony korun. Novinářům to dnes v Brně řekli

Pivovar Černá Hora na Blanensku rozšíří sortiment nealkoholických nápojů z osmi druhů na deset. Nově k nim vyrábí i sirupy, které dosud firma nakupovala od externích dodavatelů. Nákup nové technologie pivovar vyšel na téměř čtyři miliony korun. Novinářům to dnes v Brně řekli zástupci pivovaru. Rozsah produkce firma nezveřejňuje. V minulosti uvedla, že se výroba limonád letos zvýší asi o deset procent.
    
Limonády bude skupina nabízet v celé ČR. Nealkoholické nápoje a pivo míchané s limonádou Pivovary Lobkowicz vyrábí pouze v Černé Hoře. Skupina vlastní sedm českých a moravských pivovarů.
    
Novinkou z produkce pivovaru jsou zázvorová a malinová limonáda. Limonády kromě přídavku chmele obsahují přírodní nekalorické sladidlo z jihoamerické byliny stevia rebaudiana. "Díky nové receptuře jsme schopni snížit energetickou hodnotu nápojů o padesát až šedesát procent," uvedl sládek pivovaru Vlastimil Zedek.
    
Pivovar Černá Hora ze skupiny Pivovary Lobkowicz začal letos vyrábět také pivo míchané s limonádou. "Poptávka po míchaných nápojích je obrovská. Prodeje za první měsíc předčily očekávání," uvedl Zedek.
    
Pivovar měl loni rekordní výstav. Přesná čísla skupina nezveřejňuje. Podle informací ČTK je výstav pivovaru na hranici 200.000 hektolitrů. Firma letos instalovala nové kvasné kádě za zhruba 20 milionů korun. Kapacita pivovaru se ještě zvýší asi o 20 procent.
    
Novinky v sortimentu plánuje na léto i vyškovský pivovar. Pivovar uvařil pivo typu hefe weissbier, které je typické zejména pro Bavorsko. Podle vedoucího marketingu vyškovského pivovaru Romana Holoubka jde ale o styl, který v českých zemích převládal před průmyslovou revolucí. Pivo vyškovský pivovar představí v sobotu.

ČTK


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů