Nizozemský pivovar Heineken posiluje expanzi v Asii

13.5.2013 13:55

Nizozemský pivovar Heineken posiluje expanzi na rychle rostoucích asijských trzích. Firma dnes oznámila, že založila společný podnik pro výrobu a prodej piva v Barmě. Podnik investuje 60 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy Kč) do výstavby nového pivovaru, který by měl zahájit provoz do konce příštího roku.
Heineken bude ve společném podniku s firmou Alliance Brewery vlastnit 57 procent prostřednictvím své divize Asia Pacific Breweries. Pivovar loni podle agentury Reuters nad touto divizí získal plnou kontrolu, aby si posílil pozici na rozvíjejících se asijských trzích, například ve Vietnamu. Na barmský trh nyní směřuje také řada dalších západních firem, například výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola a PepsiCo či automobilka Ford Motor. Barma se nyní díky politickým změnám dostává z dlouhého období mezinárodní izolace.
Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě. V České republice, kde mu rovněž patří třetí místo na trhu, ovládá například značky Krušovice, Zlatopramen, Starobrno či Březňák.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020