Na prodej je největší chorvatský výrobce zmrzliny

1.10.2020 21:20

Skupina FORTENOVA je největší potravinářský koncern a maloobchodní lídr v Chorvatsku (KONZUM), Slovinsku (MERCATOR), Srbsku (IDEA) a v dalších sousedních zemích.

Skupina FORTENOVA je největší potravinářský koncern a maloobchodní lídr v Chorvatsku (KONZUM), Slovinsku (MERCATOR), Srbsku (IDEA) a v dalších sousedních zemích. Skupina vznikla v roce 2019 restrukturalizací skupiny AGROKOR. Pro posílení své finanční situace se FORTENOVA rozhodla prodat některé ze svých divizí a tento proces byl zahájen prodejí stavební společnosti PROJEKTGRADNJA a má pokračovat prodejem mrazírenské divize LEDO.

Hlavní výkonný ředitel skupiny FORTENOVA Fabris Peruško prohlásil, že jsou připraveni už v polovině října rozhodnout o výběru partnera pro další vyjednávání. Ve frontě stojí už desítka zájemců, protože potenciální nový vlastník by získal pozici jednoznačného tržního lídra v celém ADRIA regionu, a to ve velmi lukrativním segmentu trhu. Někteří analytici spekulují, že by se kupní cena mohla vyšplhat až na 600 milionů EUR.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Záhřebu
Zdroj: novac.hr


▲ Nahoru