Mrázu Agro, největšímu prodejci mláta, stouply výkony o pětinu

24.9.2012 13:12

Společnosti Mráz Agro, jež je největším prodejcem mláta, pivovarských kvasnic a sladového květu v České republice, loni meziročně stouply výkony o pětinu na 173 milionů korun. Čistý zisk firma zvýšila o zhruba polovinu na 8,7 milionu korun, vyplývá z údajů databáze

Společnosti Mráz Agro, jež je největším prodejcem mláta, pivovarských kvasnic a sladového květu v České republice, loni meziročně stouply výkony o pětinu na 173 milionů korun. Čistý zisk firma zvýšila o zhruba polovinu na 8,7 milionu korun, vyplývá z údajů databáze ekonomických subjektů Prodata.

Společnost zpracovává a obchoduje s vedlejšími pivovarskými a sladařskými produkty a dalšími produkty potravinářského průmyslu. V Červené Řečici vyrábí průmyslové a potravinářské škroby, obchoduje se sladovnickým ječmenem a ostatními zemědělskými komoditami a vyrábí peletizované biopalivo.

Ročně zobchoduje na 200.000 tun mláta, které podporuje zdraví zvířat a tvorbu mléka, více než 220.000 hl. nativních pivovarských kvasnic, které podporují imunitní systém zvířat a přes 7000 tun sladařských produktů. Společnost produkty dodává i formou autovaků, lze je potom také silážovat. Vyrábí i speciální krmiva pro chovatele, rybáře a myslivce. Má

Mráz Agro CZ, s.r.o. vznikla v roce 2004. V současné době má zastoupení po celé ČR, centrálu v jihočeském městě Blatná a dvě střediska v Plzni a Červené Řečici. Zaměstnává 33 lidí. Loni se stala jedničkou jihočeského byznysu, získala krajský titul firma roku, když uspěla v konkurenci 275 společností.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020