Malé místní pivovary jsou v Británii na vzestupu

28.3.2013 19:59

Malé pivovary se stále více těší rostoucí poptávce a popírají tak trend klesajících tržeb v pivním průmyslu. Zvláště v době, kdy hospody uzavírající svůj provoz, jsou ve Velké Británii častým úkazem, je zvyšující se zájem o tyto lokální pivní značky velmi pozitivním

Malé pivovary se stále více těší rostoucí poptávce a popírají tak trend klesajících tržeb v pivním průmyslu. Zvláště v době, kdy hospody uzavírající svůj provoz, jsou ve Velké Británii častým úkazem, je zvyšující se zájem o tyto lokální pivní značky velmi pozitivním jevem. Potvrzuje to i Sdružení nezávislých pivovarů (Siba), které se může pyšnit již 651 členy, jež loňský rok zvýšily počty svých zaměstnanců dokonce o 25 procent.

Dle údajů z minulého roku, prodeje místních piv rostly přibližně o 6,8 %, zatímco tržby z restaurací a pivnic naopak klesly o 4,7 %. Poptávají se různé druhy piva napříč spektrem. Jedním z důvodu rostoucího zájmu o místní výrobu je určitě i snaha zákazníků vědět, odkud produkty, které konzumují, pochází.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Londýně.


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020