HN: Český výrobce müsli Emco jedná o dodávkách do řetězce Wal-Mart

8.2.2013 09:26

Český výrobce cereálních produktů Emco jedná o dodávkách zboží do amerického maloobchodního řetězce Wal-Mart. V dnešním vydání to píší Hospodářské noviny (HN). Wal-Mart má údajně zájem o tři výrobky - bezlepkové müsli a dva druhy müsli tyčinek. Dodávky do USA chce

Český výrobce cereálních produktů Emco jedná o dodávkách zboží do amerického maloobchodního řetězce Wal-Mart. V dnešním vydání to píší Hospodářské noviny (HN). Wal-Mart má údajně zájem o tři výrobky - bezlepkové müsli a dva druhy müsli tyčinek. Dodávky do USA chce Emco letos navýšit zhruba o polovinu.

Společnost Emco, která má na českém trhu s müsli podle deníku více než poloviční podíl, jedná kromě Wal-Martu také s nejmenovaným kanadským řetězcem. "Objednávka z Kanady má přijít do neděle. Až dostaneme písemnou objednávku také z Wal-Martu, budu to moci lépe komentovat," řekl HN majitel a zakladatel firmy Emco Zdeněk Jahoda. Emco začalo dovážet své výrobky do USA v roce 2011. Loni vyvezlo do amerických obchodů zboží za 9,5 milionu korun, letos plánuje objem navýšit nejméně na 15 milionů korun, píší HN.

ČTK


▲ Nahoru
V Kamenici zaznělo téma digitalizace pro velké i malé pivovary - video