Firmě Bratři Zátkové SE loni klesl zisk kvůli revitalizaci výrobního areálu
Potravinářská firma Bratři Zátkové SE loni zvýšila obrat o 3,2 procenta na 475,49 milionu korun. Zisk po zdanění v roce 2025 dosáhl pět milionů korun, což je meziročně o 3,7 milionu korun méně.
Boršov nad Vltavou (Českobudějovicko) 1. července (ČTK) - Zisk klesl zejména kvůli nákladům na postupnou revitalizaci výrobního areálu ve Vlachově Březí. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.
Loňský rok byl pro společnost Bratři Zátkové SE třetím rokem v samostatném působení po oddělení těstárenské divize do společnosti Europasta a.s. V roce 2023 se odštěpila divize v Boršově nad Vltavou od společnosti Europasta, která se v Litovli věnuje výrobě těstovin, a vznikla nová společnost Bratři Zátkové SE. I nadále se firma specializuje na výrobu a prodej tradiční Zátkovy mouky.
"Společnost Bratři Zátkové SE navazuje v plném rozsahu na dřívější divizi Bratří Zátkové společnosti Europasta. Zejména pak disponuje velmi kvalitním skladovacím a výrobním zázemím, do kterého bylo ve velké míře investováno ve dvou vlnách," uvedl ve výroční zprávě člen správní rady Pavel Hrdina. Firma nadále ve spolupráci vyrábí těstoviny pro společnost CEREALIS, a.s.
Rozpočet společnosti na letošní rok předpokládá podobný vývoj jako v předcházejícím období. Firma plánuje rozvoj výrobního i skladového areálu, kde letos půjde o rozsáhlou rekonstrukci příjmu obilí v areálu výrobní divize. Společnost využívá malou vodní elektrárnu, která pokrývá významnou část spotřeby mlýna. Loni firma dokončila částečnou rekonstrukci sila, při které současně opravila trafostanici pro celý areál.