Emco loni vzrostl obrat na rekordních 941 mil. Kč

15.6.2012 08:40

Výrobci cereálních produktů Emco v loňském roce vzrostl obrat o 6,9 procenta na rekordních 941 milionů korun. Hrubý zisk klesl na 27 milionů korun z předloňských 30 milionů Kč. Firma to sdělila ČTK. Vlastní výroba pod značkou Emco vzrostla proti loňskému roku o šest procent

Výrobci cereálních produktů Emco v loňském roce vzrostl obrat o 6,9 procenta na rekordních 941 milionů korun. Hrubý zisk klesl na 27 milionů korun z předloňských 30 milionů Kč. Firma to sdělila ČTK.
    
Vlastní výroba pod značkou Emco vzrostla proti loňskému roku o šest procent a dosáhla 9800 tun výrobků. "Pro následující roky plánujeme další nárůst prodejů na českém i slovenském trhu, ale především v zahraničí. Abychom byli schopni pokrýt poptávku a nabízet konkurenceschopné ceny, rozhodli jsme se významně investovat do nového výrobního závodu," uvedl generální ředitel společnosti Zdeněk Jahoda.

Export se meziročně zvýšil o osm procent na 184 milionů Kč. Stabilně největšími odběrateli jsou Polsko a Chorvatsko. Nově firma loni začala vyvážet do USA, kde získala zakázky na bezlepkové müsli.
    
Necelou polovinu obratu společnosti tvoří dovoz a distribuce silných zahraničních značek jako například Panzani, Alpro Soya a Carbonell.
    
Emco vzniklo v roce 1990 původně jako distribuční firma zaměřená na dovoz potravin. Má čtyři výrobní závody - v Brně, Bohumíně na Karvinsku, ve Vřescích na Táborsku a Hrdlech na Litoměřicku.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020