Dachser buduje nový překládkový terminál

21.5.2012 14:28

Logistický provider Dachser Czech Republic rozšiřuje svoji pobočku a centrálu společnosti v Kladně. Na 57 000 m2 vyroste nový překládkový terminál a administrativní budova. Předpokládaná výše investice je 225 milionů Kč. Zahájení provozu je naplánováno na listopad tohoto

Logistický provider Dachser Czech Republic rozšiřuje svoji pobočku a centrálu společnosti v Kladně. Na 57 000 m2 vyroste nový překládkový terminál a administrativní budova.  Předpokládaná výše investice je 225 milionů Kč. Zahájení provozu je naplánováno na listopad tohoto roku.

Nová logistická hala o velikosti téměř 4 200 m2 bude vybavena 38 branami. Z toho 3 610 m2 bude určeno pro cross dock s 33 rampami a na 585 m2 se bude nacházet chlazený sklad potravin s pěti branami. Vlastní stavbu haly tvoří železobetonový prefabrikovaný skelet, opláštěný fasádou ve firemních barvách.

V Kladně vznikne také nová čtyřpodlažní administrativní budova se sociálním zázemím a jídelnou pro zaměstnance ve sníženém přízemí a třemi nadzemními podlažími s kancelářemi. Celkově nabídne 1 440 m2 kancelářských ploch v A standardu.
„Expanze naší pobočky a investice do nové výstavby v Kladně jsou odrazem našeho zdravého růstu,“ říká Ing. Petr Kozel, generální ředitel Dachser Czech Republic a.s., a dodává, „těší nás, že budeme moci našim zákazníkům nabídnout díky novým prostorám další zvýšení kvality našich služeb.“

„Naše česká dceřiná společnost pod vedením generálního ředitele Ing. Petra Kozla vykazuje dynamický a udržitelný růst“, říká Michael Schilling, jednatel Dachseru pro European Network Management & Logistic Systems. „Tímto rozšířením posilujeme naši evropskou logistickou síť a investujeme do dalšího rozvoje naší společnosti v srdci Evropy,“ dodává Michael Schilling.

Součástí nového areálu je také parkoviště pro zaměstnance s kapacitou 140 parkovacích míst a čekací plochy pro dopravce v severní části areálu o rozloze 1 200 m2. Venkovní logistické plochy pro manipulaci s výměnnými nástavbami se rozkládají na 4 400 m2 a k dispozici bude i cca 12 000 m2 objízdných komunikací. Architekti logistického areálu mysleli i na parkové úpravy včetně okrasné retenční nádrže.

Rozšíření logistického areálu společnosti Dachser v Kladně navazuje na stávající skladové objekty vybudované v období 2001–2006. Jedná se o první část bývalé Huti Koněv, která prošla rozsáhlou a náročnou revitalizací, a to včetně likvidace ekologické zátěže z tehdejšího hutního provozu bývalé Poldi Kladno.

Celkově nabídne nový areál Dachser v Kladně od podzimu tohoto roku 14 200 m2 logistických ploch. Plánuje se i vytvoření přibližně 20 nových pracovních míst.

www.dachser.com


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů