Coca-Colu v Česku a na Slovensku povede Tomáš Gawlowski

21.1.2016 11:07

Novým generálním ředitelem výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola pro český a slovenský trh bude od počátku února Tomáš Gawlowski (47). Ve funkci vystřídá Tomáše Kadlece (64), který firmu vedl 15 let. Společnost to dnes oznámila ČTK.

Praha 21. ledna (ČTK) - Novým generálním ředitelem výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola pro český a slovenský trh bude od počátku února Tomáš Gawlowski (47). Ve funkci vystřídá Tomáše Kadlece (64), který firmu vedl 15 let. Společnost to dnes oznámila ČTK.

Gawlowski dosud působil jako generální ředitel nápojářské firmy ve Švýcarsku. Začínal v české pobočce Coca-Coly v roce 1992 jako obchodní zástupce a v následujících letech vystřídal řadu funkcí v prodeji a marketingu, naposledy byl obchodním ředitelem. Pro společnost pak pracoval v jiných evropských zemích. Od roku 2006 byl obchodním ředitelem v Maďarsku, o dva roky později se stal generálním ředitelem pro Pobaltí. Švýcarské zastoupení firmy Gawlowski vedl v posledních pěti letech.

Kadlec v české pobočce Coca-Coly působil 20 let, vedl ji posledních 15 roků. V roce 2005 řídil její spojení se slovenským zastoupením. Výsledkem jeho působení je zdvojnásobení podílu Coca-Coly na trzích a snížení provozních nákladů o třetinu, uvedla firma.


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů