Coca-Cola plánuje další investice v Indii

26.6.2012 23:57

Americký nápojový gigant Coca-Cola dnes ohlásil plány na další investice v Indii. Celkově chce na tomto rychle rostoucím trhu v letech 2012 až 2020 investovat pět miliard dolarů (přes 100 miliard korun). Společnost dnes uvedla, že během příštích osmi let v Indii investuje

Americký nápojový gigant Coca-Cola dnes ohlásil plány na další investice v Indii. Celkově chce na tomto rychle rostoucím trhu v letech 2012 až 2020 investovat pět miliard dolarů (přes 100 miliard korun).
    
Společnost dnes uvedla, že během příštích osmi let v Indii investuje další tři miliardy dolarů. Již v listopadu přitom představila pětiletý plán zahrnující investice v objemu dvou miliard dolarů. "Naše indické aktivity v posledních pěti letech rostly silným tempem a naším cílem je pokračovat v tomto trendu," řekl jeden z vedoucích představitelů firmy.
    
Coca-Cola je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě. Firma se do Indie vrátila v roce 1993 poté, co se ze země v roce 1977 stáhla. Od svého návratu již v Indii investovala zhruba dvě miliardy dolarů, napsala agentura Reuters. Generální ředitel společnosti Muhtar Kent uvedl, že expanze v Indii je součástí plánu podniku na zdvojnásobení tržeb během tohoto desetiletí.
    
Coca-Cola vlastní více než 500 značek sycených i nesycených nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola, která je nejhodnotnější na světě, jí patří třeba značky Fanta, Sprite, Poverade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.
    
Indie je třetí největší ekonomikou v Asii. Švédská společnost IKEA, která je největším výrobcem nábytku na světě, minulý týden oznámila, že hodlá v Indii investovat 1,5 miliardy eur (téměř 39 miliard korun) do otevření 25 nových prodejen.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020