Čechům začíná chutnat šnečí maso, farma ho zpracovala stovky kg

7.12.2015 09:09

Několik stovek kilogramů hlemýždího masa letos zpracovala šnečí farma Barkona Snails, která zhruba rok funguje na kraji Olomouce. Poptávka po hlemýždích delikatesách se v Česku postupně zvyšuje.

Olomouc 7. prosince (ČTK) - Několik stovek kilogramů hlemýždího masa letos zpracovala šnečí farma Barkona Snails, která zhruba rok funguje na kraji Olomouce. Poptávka po hlemýždích delikatesách se v Česku postupně zvyšuje, přičemž výrazný nárůst objednávek majitelé šnečí farmy evidují v předvánočním období. Speciality ze šnečího masa už za první republiky patřily k oblíbeným postním jídlům.

"Lidé se postupně k šnečímu masu začínají vracet. Kupují ho například pro speciální příležitosti, jako jsou narozeniny. Nebo když chtějí své blízké překvapit něčím zvláštním," řekl ČTK spolumajitel šnečí farmy Barkona Snails Radek Koňárek. Zároveň se zvyšuje počet Čechů, kteří si šnečí pochoutky dopřávají pravidelně. "Vidíme to i na našem stánku na vánočních trzích v Olomouci, který letos provozujeme druhou sezónu. Lidé se po počátečních rozpacích začínají vracet," dodal Koňárek.


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020