Bernard zvýšil výrobu piva a dále investuje 50 milionů

10.7.2012 13:12

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil v prvním pololetí tohoto roku 103.529 hektolitrů piva. Ve srovnání se stejným obdobím loni to je o dvě procenta více. ČTK to sdělil spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Vzrůstající výstav připsal především kvalitě nepasterizovaného

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil v prvním pololetí tohoto roku 103.529 hektolitrů piva. Ve srovnání se stejným obdobím loni to je o dvě procenta více. ČTK to sdělil spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Vzrůstající výstav připsal především kvalitě nepasterizovaného piva. Prodeji pomohlo i horké počasí zkraje léta.
    
"V letošním červnu se nám podařilo vytvořit absolutní rekord v prodeji piva za jeden den, a to 2020 hektolitrů," uvedl Bernard. V minulém roce měl pivovar průměrný denní výstav 793 hektolitrů. Kvalitě piva podle Bernarda prospívá to, že pivovar při výrobě používá vlastní slad, vodu i kvasniční kulturu. Ze sladovny Bernard v Rajhradě nedávno odebral první dodávku 250 tun humnového sladu japonský pivovar Sapporo Breweries pro výrobu speciálního českého piva, které chce letos uvařit.
    
"Na prodeji se pozitivně projevila i reklamní kampaň Svět se zbláznil," uvedl mluvčí humpoleckého pivovaru Zdeněk Mikulášek. Kvůli rozvoji závodu letos Bernard vydá přes 50 milionů korun. Investice se budou týkat hlavně přípravy nového vodního zdroje a vodovodu a také oddělení tanků na pivo.
    
Pivovar Bernard je největším producentem piva na Vysočině. V minulém roce ho uvařil přes 206.000 hektolitrů a o procento překonal svůj rekordní výstav z roku 2010. Loňské tržby za pivo tomuto pivovaru meziročně stouply o pět procent na 374,3 milionu korun. Obrat za uplynulý rok převýšil 398 milionů Kč.

Rozhovor se Stanislavem Bernardem vyšel v časopisu Průmyslová automatizace v potravinářství.

ČTK, redakce PAvP


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020