ABP Foods opouští trh s hamburgery, prodala továrnu Silvercrest

19.4.2013 15:01

Irská společnost ABP Foods, která je v centru skandálu kolem koňského masa v hovězích produktech, opouští trh s hamburgery. Prodala svou továrnu Silvercrest, kde byly hovězí hamburgery s koňským masem poprvé nalezeny. Informovala o tom agentura Reuters.

Skandál se poprvé objevil v polovině ledna, kdy několik supermarketů v Británii zjistilo, že prodávají hovězí maso s podílem koňského. To ale nebylo na etiketě deklarováno a zákazníci neměli ani ponětí, že si kupují koňské místo hovězího. Laboratorní testy prokázaly, že v některých případech tvořil podíl koňského až 30 procent objemu. Řetězec Tesco v Irsku a Británii hned v lednu stahoval z prodeje mleté hovězí maso, které mu dodávala ABP Foods. Nakonec zrušil se společností smlouvu, stejně tak poté učinily další firmy jako Burger King a Aldi.

ABP Foods se brání tvrzením, že hovězí maso s utajenou příměsí koňského pocházelo z Polska. Stejného názoru jsou i irské úřady. Přesto se tento největší evropský vývozce hovězího rozhodl prodat továrnu Silvercrest, kde problematické hamburgery vyráběl, a to irské potravinářské společnosti Kepak Group, upřesnil Reuters.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020