AB InBev koupí zbytek pivovaru Modelo za 20 miliard dolarů

30.6.2012 09:38

Pivovarnický gigant Anheuser-Busch InBev koupí za 20 miliard dolarů (přes 400 miliard Kč) zbývající podíl v největším mexickém pivovaru Grupo Modelo, ve kterém již vlastní 50 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Transakce je dalším krokem v konsolidaci světového

Pivovarnický gigant Anheuser-Busch InBev koupí za 20 miliard dolarů (přes 400 miliard Kč) zbývající podíl v největším mexickém pivovaru Grupo Modelo, ve kterém již vlastní 50 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
    
Transakce je dalším krokem v konsolidaci světového pivovarnického průmyslu. Anheuser Busch InBev se již v dubnu dohodl na koupi majoritního podílu v pivovaru Cervecería Nacional Dominicana z Dominikánské republiky za 1,2 miliardy dolarů. Převzetím vznikne největší nápojová skupina v Karibiku.
    
Firma Anheuser-Busch InBev je největším výrobcem piva na světě. Vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal amerického konkurenta Anheuser-Busch za 52 miliard dolarů. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je letos získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company.
    
Anheuser-Busch vede řadu právních sporů s českobudějovickým Budvarem. Oba pivovary bojují již více než sto let o značku Budweiser a její různé obměny. Většina sporů je z nedávných let, kdy Budvar zvýšil export.

ČTK


▲ Nahoru