Ukončení výroby lihovin v Ústí nad Labem

18.4.2012 12:11

Akciová společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries rozhodla ukončit výrobu lihovin v ústeckém Krásném Březně a přesunout ji do výrobního závodu v Prostějově. Důvodem se stala, obdobně jako v celé řadě výrobních firem i v zahraničí, současná globalizace ekonomiky a

Akciová společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries rozhodla ukončit výrobu lihovin v ústeckém Krásném Březně a přesunout ji do výrobního závodu v Prostějově. Důvodem se stala, obdobně jako v celé řadě výrobních firem i v zahraničí, současná globalizace ekonomiky a neustálý tlak na snižování nákladů výroby a udržení konkurenceschopnosti rovněž v budoucnosti. Daný přesun umožní GDS zefektivnění výroby a optimalizuje náklady při udržení vysoké kvality, na kterou jsou zákazníci této likérky zvyklí.

Velký vliv na ukončení výroby, a to k 31. březnu letošního roku, má dlouhodobý pokles poptávky po vratných obalech, což byl v minulosti důležitý výrobní program ústecké likérky. Prodej ve vratných lahvích však dlouhodobě klesá a z cca 50% podílu na produkci lihovin poklesl v loňském roce na 14%. U vybraných obchodních řetězců poklesl obrat těchto produktů až o 70%. Podle průzkumůspolečnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries, konzumenti lihovin preferují značkové alkoholické nápoje v nevratných obalech a na ty se společnost v posledních letech soustřeďuje. Správnost strategické orientace na značky dokazuje i růst značkových produktů. Například Vodce 42 BLENDED vzrostl meziroční prodej o třicet a Staré myslivecké dokonce o čtyřicet procent. Likérka celkem prodává více než 11 000 000 litrů destilátů, likérů a lihovin a je daleko před Becherovkou, druhým největším producentem alkoholických nápojů v zemi

Společnost GSD chce i nadále zachovat českou výrobu v českých rukách a využít vysoce kvalifikované pracovní síly a české lihovarnické tradice. Ukončení výroby v Krásném Březně se dotkne dvaceti z celkového počtu 126 zaměstnanců společnosti. Přitom polovině zaměstnanců z výrobního závodu v Krásném Březně bude nabídnuto uplatnění ve výrobním závodě Prostějov. Těm, kteří nevyužijí tuto možnost, nabídne společnost nad rámec zákona jeden plat navíc, pokud v krásnobřezenském závodě pracují více jak 10 let, a dva platy nad rámec zákona v případě, že jsou v pracovním poměru v tomto závodě déle než 20 let.

Vedení GSD věří, že sloučení výrobních závodů umožní společnosti se i nadále rozvíjet a zvyšovat podíl na tuzemském i zahraničních trzích tak, jako doposud.

V Ústí nad Labem - Krásném Březně ovšem nadále zůstává vedení společnosti, vývoj nových výrobků, ekonomický, obchodní a rovněž marketingový úsek.

www.gsd.cz


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020