HN: Břeclavská firma Racio bude dodávat ruským řetězcům

17.4.2013 10:23

Břeclavská firma Racio, která vyrábí rýžové chlebíčky a další cereální produkty, vstupuje na ruský trh. Podepsala kontrakt na dodávku svých výrobků s největším ruským maloobchodním řetězcem X5 Retail Group.

Břeclavská firma Racio, která vyrábí rýžové chlebíčky a další cereální produkty, vstupuje na ruský trh. Podepsala kontrakt na dodávku svých výrobků s největším ruským maloobchodním řetězcem X5 Retail Group. Spolupráci má domluvenou také s menšími maloobchodními řetězci Solnechny Krug, Bachetle či TVK. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN).

"Spolupráce s Ruskem již začala. Začátkem měsíce jsme dodali první zásilky chlebíčků a kukuřičných Cornies. To hlavní na celém kontraktu pro nás je, že tam dodáváme přímo pod vlastní značkou Racio, což zvýší náš význam i pro ostatní trhy," řekl deníku jednatel firmy Racio Oldřich Darmovzal. Celkový objem kontraktů Racia v Rusku zatím představoval pouze jednotky procent celkového obratu firmy, do budoucna ale břeclavská firma očekává navýšení kontraktů. Letos by chtěla navýšit příjmy z exportu na dvě třetiny obratu, napsaly dnešní HN.

ČTK


▲ Nahoru
Analytici: Pokles cen zemědělců vytváří prostor pro zlevnění potravin