Bongrain uzavře mlékárnu v SR, výrobu přesune do Hodonína

19.7.2012 10:33

Francouzská společnost Bongrain na začátku příštího roku uzavře jednu ze svých dvou mlékáren na Slovensku a výrobu tavených sýrů přesune do závodu v Hodoníně. S odvoláním na vyjádření společnosti o tom informovala slovenská média. Továrna Milex Nové Město nad

Francouzská společnost Bongrain na začátku příštího roku uzavře jednu ze svých dvou mlékáren na Slovensku a výrobu tavených sýrů přesune do závodu v Hodoníně. S odvoláním na vyjádření společnosti o tom informovala slovenská média.

Továrna Milex Nové Město nad Váhem, kterou Bongrain ovládl v roce 2001, kvůli ukončení výroby propustí 165 zaměstnanců. Přibližně tři desítky pracovníků by měly najít uplatnění v místním logistickém centru, které firma plánuje rozšířit. Další by mohli pracovat v hodonínské mlékárně TPK, která patří do skupiny Bongrain. Přesun výroby do Česka společnost odůvodnila snahou o centralizaci výroby.

Milex se zaměřoval na produkci tavených sýrů pod zavedenými značkami Lunex a Bambino. V Hodoníně Bongrain vyrábí tavené sýry Apetito, Maratonec a Javor. Bongrain na Slovensku vlastní také mlékárnu v Liptovském Mikuláši, kterou by chystané změny ovlivnit neměly. V závodě na severu země vyrábí kromě jiného různé druhy sýrů a brynzu. Skupina v minulosti prodala mlékárnu ve Zvolenu, která je od roku 2005 součástí jiné francouzské mlékárenské firmy Senoble.

ČTK


▲ Nahoru
V Kamenici zaznělo téma digitalizace pro velké i malé pivovary - video