Generální partner
Techfood s.r.o.
Hlavní partneři
YASKAWA Czech s. r. o.
Partneři
ESONIC a.s.
BeerFoss™ FT Go
ProjectSoft HK a.s.
FILCO, spol. s r.o.
Schoeller Allibert
ControlTech
Pivovar Černá Hora, a.s.
Bucher Denwel, spol. s r.o.
Bottling Printing
Siemens
Balluff
ifm electronic spol. s r.o.
JSP, s.r.o.
Hamilton
Eutit s.r.o.
JUMO Měření a regulace s.r.o.
SMC Industrial Automation CZ s.r.o.
M.A.S. Automation a.s.
9.6.2022
Hotel Sladovna, Černá hora

Partneři

Generální partner

Techfood s.r.o.

Techfood s.r.o.

Zaměřujeme se zvláště na obory produkce potravin a nápojů. Investorům připravujeme návrhy prostorového uspořádání a vhodný výběr nejlepších dodavatelů jednotlivých komponentů. Naši klienti dostávají ideální řešení v závislosti na rozpočtových možnostech. Důraz klademe na adekvátní úroveň automatizace a robotizace s ohledem na aktuální i budoucí výrobní plány.

Pro pivovary rovněž vytváříme ucelené technologické studie, které mají pro investora řadu výhod:
- jsou hlavním podkladem pro technologický i stavební projekt
- jsou klíčovým aspektem pro výběrová řízení na dodavatele technologie i stavby
- stanoví velmi přesně předpokládané investiční náklady bez ohledu na finální výběr dodavatele

Nově jsou společností nabízeny i bubnové sladovny, které v plně automatizovaném režimu vyrábí slad v prvotřídní kvalitě.

www.techfood.cz

Hlavní partneři

YASKAWA Czech s. r. o.

YASKAWA Czech s. r. o.

Společnost Yaskawa byla založena v Japonsku roku 1915 a roboty a jejich příslušenství vyrábí pod značkou MOTOMAN od sedmdesátých let minulého století. V současné době se jedná o jednoho z největších výrobců robotických řešení na světě, který nabízí kompletní ekosystém v oblasti robotiky a automatizace. Kromě samotných robotů vyrábí firma neobyčejně široké portfolio nejrůznějších polohovadel, pojezdů, nebo přímo hotových řešení pro všemožné aplikace. Pro manipulaci s lahvemi má například vlastní řešení AIRGRIP. Roboty Yaskawa paletizují plechovky s pivem, či keg study. Ve filmu Terminátor si můžete všimnout velmi pěkné výrobní linky…

www.cz.yaskawa.eu.com

Partneři

ESONIC a.s.

ESONIC a.s.

Společnost ESONIC a.s. je jedním z předních dodavatelů v oblasti průmyslové automatizace technologických procesů a výrobních informačních systémů. Společnost se specializuje na komplexní automatizaci především v nápojovém a potravinářském průmyslu v převážné míře s použitím procesních systémů SIEMENS Braumat, ProLeiT Plant iT nebo ESONIC ECS System.  Společnost je dlouholetým partnerem předních světových výrobců pivovarských technologií GEA Brewery Systems a ZIEMANN HOLVRIEKA. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti ESONIC v oblasti potravinářství patří například Plzeňský Prazdroj, Heineken, Pivovary Staropramen, Pivovary Lobkowicz, Karlovarská Becherovka, STOCK, Coca-Cola a celá řada dalších významných tuzemských i zahraničních firem.

www.esonic.cz

BeerFoss™ FT Go

BeerFoss™ FT Go

BeerFoss™ FT Go od firmy FOSS je moderní analyzátor poskytující klíčová data pro efektivnější kontrolu kvality celého procesu vaření piva. Je dodáván s kalibracemi připravenými k okamžitému použití, které umožňují kontrolovat pivo s optimálním využitím surovin a vyrábět konzistentní produkty

Jednoduše umístíte vzorek bez složité přípravy a filtrace pod pipetu a stisknutím tlačítka start získáte výsledky analýzy až 8 parametrů za méně než 3 minuty.

MILCOM servis a.s. je distributorem dánské firmy FOSS, která vyvíjí a nabízí vlastní moderní analytická řešení a systémy a je průkopníkem nových koncepcí a produktů pro jednotlivá odvětví celého agrokomplexu i pro chemický a farmaceutický průmysl

www.milcomservis.cz

ProjectSoft HK a.s.

ProjectSoft HK a.s.

Již od roku 1990 jsme jedním z předních dodavatelů technologických celků, automatizovaných výrobních procesů, informačních a robotických systémů. Našimi klienty jsou významné pivovary, mlékárny a další potravinářské společnosti, chemické a energetické závody, vědecké instituce i vesmírná agentura.

Realizujeme nejen nové kompletní dodávky technologických celků, ale provádíme i rekonstrukce a modernizace stávajících provozů nebo jejich částí.

Nabízíme komplexní projekční a inženýrské práce. Pro pivovary se zaměřujeme rovněž na technologické studie podpořené spoluprací našeho vlastního sládka. V našem týmu naleznete zkušené technology a programátory, kteří flexibilně řeší vaše požadavky v režimu 24/7.

Našimi partnery pro automatizaci jsou světoví lídři jako Siemens, Allen Bradley, Festo, Danfoss, Endders+Hauser, WIKA a mnoho dalších. Jsme hrdými dodavateli pro přední pivovary nejen v Česku, ale i v zahraničí. Naše jméno je spojeno s Budějovickým Budvarem, pivovary Svijany, Rohozec, Ostravar a mnoho dalších.

www.projectsoft.cz

FILCO, spol. s r.o.

FILCO, spol. s r.o.

Jsme specializovanou firmou zabývající se úpravou stlačeného vzduchu a technických plynů, sušením a odvlhčováním vzduchu a plynů, procesní filtrací tekutin – kapalin, plynů a páry. Pro technologie pivovarů dodáváme zařízení od hrubé až po sterilní filtraci vody, piva, stlačeného vzduchu, páry, dusíku, CO2, CIP roztoků atd.

Dokážeme navrhnout TRAP filtraci piva hned za křemelinový filtr, resp. za PVPP stabilizaci, následně jemnou předfiltraci piva a v poslední době velmi aktuální stabilizaci piva membránovou mikrofiltrací jako efektivní alternativu k procesům pasterizace.

Optimální volbě typů těchto filtrů předchází náš „Test filtrovatelnosti“, který významně urychlí volbu velikosti a typu filtrů a membrán. Tento sofistikovaný test provádíme přímo v pivovaru nebo ze vzorků piva kdekoliv. S podporou výrobce filtrů Parker|domnick hunter navíc umíme analyzovat použité filtry s cílem najít příčinu ucpání. Dále pak dokážeme zajistit rozbor vody pro určení velikost a počtu částic, která je používána v pivovaru k různým procesům při výrobě piva.

U plynných médií řešíme procesní filtraci pro provzdušňování mladiny, přetlačné tanky, CKT tanky, propagaci kvasnic, plniče lahví a KEG sudů atd. Filtrace páry je také důležitá, jelikož rozvody páry bývají velmi znečištěné a pro SIP je taková pára nepoužitelná.

Samozřejmostí je nabídka testovacích přístrojů pro stanovení „integrity“ filtrů kapalin i plynů/vzduchu. Součástí aktivit firmy FILCO je záruční a pozáruční servis a také dodávky filtrů kompatibilních s filtry ostatních výrobců.

www.filco.cz

Schoeller Allibert

Schoeller Allibert

Společnost Schoeller Allibert vyvíjí, navrhuje a vyrábí vratné přepravní plastové obaly více než 60 let. Máme bohaté zkušenosti v prodeji širokého sortimentu plastových produktů pro různá odvětví na trhu. Poskytujeme řešení, která jsou na míru Vašim potřebám a také zajišťujeme kompletní servis. Společnost Schoeller Allibert, jednička na trhu v oblasti výroby a prodeje nápojových přepravek, má pro vás to správné řešení.

Díky preciznímu provedení, schopnosti řešit detaily a přání zákazníků, využívají naše přepravky světoznámí výrobci piva a jiných nápojů.

Zároveň dbáme na udržitelnost a naším cílem je minimalizace ekologických dopadů na životní prostředí.
Životnost našich přepravek je více než 10 let. Naše přepravky jsou plně recyklovatelné a po ukončení používání
je recyklovaný materiál používán k výrobě nových přepravek na pivo, plastových palet nebo našich dalších produktů.

www.schoellerallibert.com

ControlTech

ControlTech

ControlTech je autorizovaným distributorem jednoho z předních světových lídrů v oblasti průmyslové automatizace – firmy Rockwell Automation®. V naší nabídce jsou mimo obvyklé portfolio také velmi aktuální služby k zabezpečení kybernetické bezpečnosti v OT (provozní technologie) a prostředky k nasazení umělé inteligence k analýze provozu.

Standardně nabízíme řídicí systémy s logem Allen-Bradley® všech velikostí schopné řídit malý stroj i celý závod a samozřejmě také zajistit vzájemnou komunikaci po průmyslových sítích, případně prostředky pro jejich vzdálenou správu. Sortiment dodávaných výrobků zahrnuje také frekvenční měniče a softstartéry, servořízení, nebo přístroje i prvky zajišťující strojní bezpečnost. Nemohou chybět ani operátorské panely, průmyslová PC různých velikostí i provedení a široká nabídka základních i nadstavbových softwarů.

www.controltech.cz

Pivovar Černá Hora, a.s.

Pivovar Černá Hora, a.s.

První písemná zmínka o černohorském pivu pochází již z roku 1298, o pivovaru Černá Hora potom z roku 1530, kdy panství Černou Horu vlastnili bratři Tas a Jaroslav Černohorští z Boskovic. Kromě pánů z Boskovic je pivovar historicky spojen zejména s významným šlechtickým rodem Lichtenštejnů, kteří jej spravovali od roku 1597, a později i s rodem Auerspergů.

Sládci Pivovaru Černá Hora, malebného městyse na Blanensku k výrobě používají tradiční výrobní postupy a ty nejkvalitnější suroviny. Černá Hora je celorepublikově známá značka piva. Má dlouholetou historii vaření piva z českých kvalitních surovin, tradičním dvourmutovým způsobem. Pivo zde kvasí v otevřených spilkách a leží v ležáckých tancích. Sortiment doplňuje výroba cideru, limonád, stolních vod a míchaných nápojů na bázi piva - radlerů.

www.pivo-cernahora.cz

Bucher Denwel, spol. s r.o.

Bucher Denwel, spol. s r.o.

V lednu 2022 jsme se stali součástí švýcarské společnosti Bucher Unipektin, předního světového výrobce filtračních technologií pro pivovary, procesních jednotek i kompletních linek pro separaci pevných látek a kapalin, získávání a úpravu ovocných šťáv a výrobu koncentrátů, která patří do strojírenského holdingu Bucher Industries.

Díky tomuto spojení jsme získali silného zahraničního partnera pro další rozvoj, který rozšířil naše možnosti vyrábět a instalovat specializovaná zařízení i technologie a dodávat komplexní řešení pro studený blok pivovaru. Bez ohledu na to, zda se jedná o ruční, poloautomatický nebo plně automatizovaný systém, vždy budete využívat bezpečné technologie ohleduplné k životnímu prostředí a řešení, která jsou optimalizovaná na potřeby konkrétního provozu, zvyšující efektivitu výroby od prvního dne uvedení do provozu.

Tým projektantů a procesních inženýrů zajišťuje audity, základní i prováděcí projekty, podklady pro výběrová řízení, studie proveditelnosti i technologická řešení na míru.
Technologové a kvalifikovaní technici jsou vždy připraveni poskytnout konzultace, technickou podporu, či servisní zásah.

Naší prioritou zůstává spokojenost našich zákazníků a tento cíl budeme naplňovat i pod názvem Bucher Denwel.

www.bucherdenwel.com 

Bottling Printing

Bottling Printing

Působíme na trhu průmyslového značení a automatizace již 29 let. Nabízíme širokou škálu značících strojů, které se mimo jiné používají v potravinářství a nápojovém průmyslu. Naši odborníci pomohou s volbou nejvhodnějšího typu stroje, se kterým označíte jakýkoliv materiál nebo produkt. Pro dosažení těch nejlepších výsledků vždy testujeme jednotlivé technologie přímo na vzorcích výrobků. Naší prioritou je spolehlivé značení, které vydrží i náročné prostředí a bude dlouhodobě čitelné na různých typech materiálů. Odborně kvalifikovaní technici se postarají o instalaci stroje včetně jeho pravidelného servisu a údržby. Díky naším zkušenostem vybereme technologii, která nejvíce odpovídá kvalitě, potřebám a rozpočtu našich zákazníků.

www.bprinting.eu

Siemens

Siemens

Siemens je lídrem inovací a technologií v oblasti průmyslové automatizace a digitalizace. Díky úzké spolupráci s našimi partnery a zákazníky nabízíme komplexní portfolio řešení pro digitální transformaci ve výrobním i zpracovatelském průmyslu. Pokročilá digitalizace spolu se zvyšující se flexibilitou výrobních procesů poskytuje průmyslovým podnikům po celém světě nové příležitosti. Digitální technologie umožňují rychleji reagovat na rostoucí a individualizované požadavky zákazníků a zkrátit dobu potřebnou pro uvedení na trh.

Každé průmyslové odvětví i každý podnik má specifické potřeby a požadavky. Díky našim dlouholetým zkušenostem a komplexním znalostem trhu můžeme našim zákazníkům nabídnout nejvhodnější řešení, produkty a služby, které mohou efektivně využít ve svých podnicích. I pivovary potřebují neustále rozšiřovat svoji nabídku, být flexibilní, udržovat trvale vysokou kvalitu výrobků a efektivně využívat zdroje. Naše portfolio řešení pro digitální podnik nabízí potřebné produkty a služby pro kompletní nebo postupnou integraci a digitalizaci celého vašeho hodnotového řetězce. Díky našim inovativním řešením umíme svým zákazníkům poskytnout významnou konkurenční výhodu

www.siemens.cz/potravinarstvi 

Balluff

Balluff

Společnost Balluff je již po čtyři generace pod rodinným vedením, byla založena v Neuhausenu a.d.F. u Stuttgartu a vyrostla v předního globálního hráče poskytující spolehlivá flexibilní řešení v různých průmyslových odvětvích po více než 100 let. Dnes je společnost Balluff celosvětově zastoupená v Evropě, Asii, Severní a Jižní Americe a na všech ostatních důležitých trzích – v 68 zemích po celém světě.

Díky tomu lépe rozumí zákazníkům a poskytnou jim přesně to, co potřebují: vysoce kvalitní senzory, řešení pro identifikaci a zpracování obrazu včetně síťové technologie a softwaru pro všechny požadavky na automatizaci.

Vysoký standard, který přesahuje platné normy a který Vám společnost nabízí nejen ve svých produktech a řešeních, ale také v poradenství, servisu a službách.

www.balluff.cz 

ifm electronic spol. s r.o.

ifm electronic spol. s r.o.

Světový leader v oblasti průmyslové senzoriky. Mimořádně rozsáhlé portfolio produktů společnosti ifm electronic zohledňuje nejen všechna standardní řešení, ale také zvláštní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví. Součástí výrobního programu jsou kromě polohových a procesních senzorů také senzory pro řízení pohybu a bezpečnostní technika, produkty pro průmyslové zpracování obrazu, identifikační systémy a systémy pro mobilní pracovní stroje. Rodinná skupina s více než 7 000 zaměstnanci v 85 zemích světa poctivě a s vysokou kvalitou od roku 1969 vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, ovládací prvky, software a systémy pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci po celém světě.

www.ifm.com/cz

JSP, s.r.o.

JSP, s.r.o.

JSP je přední český výrobce a dodavatel v oblasti měření a regulace – přístrojů pro měření teploty, tlaku, hladiny, průtoku a tepla, systémů on-line chemické analýzy vody a páry, vážicích a dávkovacích systémů. Rozsáhlé portfolio procesní instrumentace doplňují ucelená řešení „na klíč“.
Poskytované služby jsou druhou hlavní činností naší společnosti, realizujeme zákazníkům opravdu komplexní řešení:
• Montáže a uvedení do provozu sofistikovaných čidel, přístrojů a zařízení, montáže stanovených měřidel a vážicích systémů.
• Záruční a pozáruční servis a údržba technologií včetně non-stop servisní linky
• Akreditovaná kalibrační laboratoř JSP K2362 nabízí široký sortiment kalibračních prací v oblasti měření teploty a tlaku, a to jak v kalibrační laboratoři, tak i přímo v provozu u zákazníka.
• Autorizované metrologické středisko K145 zajišťuje ověřování fakturačních měřidel.

www.jsp.cz

Hamilton

Hamilton

Společnost Hamilton Company se specializuje na vývoj, výrobu a zakázkové úpravy přesné měřicí techniky, pracovních stanic automatizované manipulace s kapalinami a systémů pro správu vzorků. Procesy společnosti Hamilton Company jsou optimalizovány pro co nejvyšší kvalitu a flexibilitu. Ať už jde o zakázkovou jehlu s rychlou dobou dodání, senzor pH speciální délky nebo komplexní řešení pro plnou automatizaci pracovního toku vašich analýz, můžete se spolehnout, že produkty Hamilton vždy splní vaše potřeby.

Hamilton Company je předním globálním výrobcem již více než 60 let, se sídly v Renu, stát Nevada, Franklinu, stát Massachusetts, v rumunském Temešváru a švýcarském Bonaduzu a zastoupeními po celém světě.

https://www.hamiltoncompany.com/about-us

Eutit s.r.o.

Eutit s.r.o.

Firma EUTIT je výrobcem odlitků z taveného čediče. Tradice výroby začala v roce 1951 odkdy je rozšiřován sortiment výroby a dle potřeb zákazníků vznikají stále nové druhy odlitků. Po roce 1995 došlo ke znovuvzkříšení kanalizačního programu, kdy firma navázala na úspěchy z 50. let a začala znovu vyrábět žlaby a další odlitky z taveného čediče pro tento účel použití. Tím se zkompletovala dnešní podoba výrobního programu, který má tři hlavní pilíře – potrubí, dlaždice a výrobky pro kanalizace. V poslední době je velmi oblíbené použití našich dlaždic v provozech pivovarů, kde jsou využity vynikající vlastnosti čedičových dlaždic jako je - chemická odolnost, tvrdost, otěruvzdornost, hygienická nezávadnost apod.
https://www.eutit.cz/

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO je jedním z vedoucích výrobců v oblasti průmyslových senzorů a automatizační techniky. Naše inovované spektrum produktů zahrnuje celý řetězec od senzorů až po automatizační řešení pro teplotu, tlak, analýzu kapalin, průtok, hladinu a vlhkost. JUMO si vždy klade za cíl nabídnout zákazníkům po celém světe optimální řešení ve věcech procesního zabezpečení, efektivity energie a optimalizace nákladů.

www.jumo.cz/

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC je globálním lídrem trhu v oblasti průmyslové automatizace s pneumatickými a elektrickými systémy. Standardní portfolio zahrnuje 12 000 prvků s více než 700 000 variantami, od úpravy stlačeného vzduchu, přes ventily, pohony a elektronické prvky, až po prvky pro vakuum, což umožňuje vyhovět i nejnáročnějším požadavkům automatizace. Společnost SMC byla založena roku 1959 v Tokiu, v Japonsku, jako výrobce filtrů a filtračních vložek ze spékaného bronzu. Nepřetržitý vývoj pneumatických prvků až k sofistikovaným řešením průmyslové automatizace zajistilo SMC celosvětový úspěch. Důkazem je podíl 30% na globálním a 65% na Japonském trhu.
SMC, s hlavním sídlem v Tokiu, má celosvětově přes 400 poboček v 82 zemích na 5 kontinentech. Přes 4 800 prodejních techniků je připraveno poskytnout špičkové poradenství a technickou podporu našim zákazníkům. SMC představuje unikátního globálního dodavatele. Tři roky po sobě bylo SMC zařazeno v magazínu Forbes mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě. Díky 35 výrobním závodům a husté prodejní síti garantuje SMC vysokou pružnost dodávek kvalitních a inovativních prvků po celém světě.

www.smc.cz

M.A.S. Automation a.s.

M.A.S. Automation a.s.

Společnost M.A.S. Automation a.s. v Kolíně se od svého založení v roce 1996 specializuje na automatizaci intralogistiky a balení, především v oblasti potravinářství, nápojového průmyslu a spotřebního zboží. Pro naše zákazníky v ČR i zahraničí dodáváme špičkové technologie pro automatizovaný transport, třídění, manipulaci, balení, paletizaci a automatizaci skladů.

Společnost BMS Maschinenfabrik se sídlem v Bavorském Regensburku je více než 25 let vyhledávaným partnerem v pivovarnictví a nápojářství. Patří ke špičce v návrhu a realizaci inovativních koncepcí třídění, nejmodernějších řešení pro suché části i flexibilních řešení balení a přebalování.

M.A.S. Automation a BMS Maschinefabrik společně realizovali na německém nápojářském trhu více než 1000 úspěšných projektů, na kterých pivovary nejvíce oceňují kombinaci inovativních řešení s robustní spolehlivou technikou.

www.mas-as.cz

Mediální partneři

Automatizace v potravinářství

Automatizace v potravinářství

Odborný portál Automatizace v potravinářství je určen producentům potravin a nápojů a svým jednostranným zaměřením na tento progresivní a stále rostoucí segment je zároveň jediným svého druhu v České republice a na Slovensku. 

www.prumyslovaautomatizace.com