Generální partner
KROPF Solutions
Hlavní partneři
YASKAWA Czech s. r. o.
Bucher Denwel, spol. s r.o.
JUMO Měření a regulace s.r.o.
Partneři
SMC Industrial Automation CZ s.r.o.
Techfood s.r.o.
ESONIC a.s.
ANDRITZ FIEDLER GmbH
Alfa Laval spol. s r.o.
Rittal s.r.o.
ifm electronic spol. s r.o.
BeerFoss™ FT Go
Eutit s.r.o.
16.5.2024
Pivovar Kamenice nad Lipou

Partneři

Generální partner

KROPF Solutions

KROPF Solutions

Jsme experti na HMI/SCADA systém se sídlem v hornofranckém městě Oberkotzau a dvěma dalšími sídly v České republice a Maďarsku. Kolem 50 zaměstnanců podporuje více než 100 renomovaných zákazníků z oborů automobilového průmyslu, spotřebního zboží, potravin a pochutin a konstrukce strojů a zařízení.

http://www.kropf-solutions.com/cs

Hlavní partneři

YASKAWA Czech s. r. o.

YASKAWA Czech s. r. o.

Společnost Yaskawa byla založena v Japonsku roku 1915 a roboty a jejich příslušenství vyrábí pod značkou MOTOMAN od sedmdesátých let minulého století. V současné době se jedná o jednoho z největších výrobců robotických řešení na světě, který nabízí kompletní ekosystém v oblasti robotiky a automatizace. Kromě samotných robotů vyrábí firma neobyčejně široké portfolio nejrůznějších polohovadel, pojezdů, nebo přímo hotových řešení pro všemožné aplikace. Pro manipulaci s lahvemi má například vlastní řešení AIRGRIP. Roboty Yaskawa paletizují plechovky s pivem, či keg study. Ve filmu Terminátor si můžete všimnout velmi pěkné výrobní linky…

www.cz.yaskawa.eu.com

Bucher Denwel, spol. s r.o.

Bucher Denwel, spol. s r.o.

V lednu 2022 jsme se stali součástí švýcarské společnosti Bucher Unipektin, předního světového výrobce filtračních technologií pro pivovary, procesních jednotek i kompletních linek pro separaci pevných látek a kapalin, získávání a úpravu ovocných šťáv a výrobu koncentrátů, která patří do strojírenského holdingu Bucher Industries.

Díky tomuto spojení jsme získali silného zahraničního partnera pro další rozvoj, který rozšířil naše možnosti vyrábět a instalovat specializovaná zařízení i technologie a dodávat komplexní řešení pro studený blok pivovaru. Bez ohledu na to, zda se jedná o ruční, poloautomatický nebo plně automatizovaný systém, vždy budete využívat bezpečné technologie ohleduplné k životnímu prostředí a řešení, která jsou optimalizovaná na potřeby konkrétního provozu, zvyšující efektivitu výroby od prvního dne uvedení do provozu.

Tým projektantů a procesních inženýrů zajišťuje audity, základní i prováděcí projekty, podklady pro výběrová řízení, studie proveditelnosti i technologická řešení na míru.
Technologové a kvalifikovaní technici jsou vždy připraveni poskytnout konzultace, technickou podporu, či servisní zásah.

Naší prioritou zůstává spokojenost našich zákazníků a tento cíl budeme naplňovat i pod názvem Bucher Denwel.

www.bucherdenwel.com 

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO je jedním z vedoucích výrobců v oblasti průmyslových senzorů a automatizační techniky. Naše inovované spektrum produktů zahrnuje celý řetězec od senzorů až po automatizační řešení pro teplotu, tlak, analýzu kapalin, průtok, hladinu a vlhkost. JUMO si vždy klade za cíl nabídnout zákazníkům po celém světe optimální řešení ve věcech procesního zabezpečení, efektivity energie a optimalizace nákladů.

www.jumo.cz/

Partneři

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC je globálním lídrem trhu v oblasti průmyslové automatizace s pneumatickými a elektrickými systémy. Standardní portfolio zahrnuje 12 000 prvků s více než 700 000 variantami, od úpravy stlačeného vzduchu, přes ventily, pohony a elektronické prvky, až po prvky pro vakuum, což umožňuje vyhovět i nejnáročnějším požadavkům automatizace. Společnost SMC byla založena roku 1959 v Tokiu, v Japonsku, jako výrobce filtrů a filtračních vložek ze spékaného bronzu. Nepřetržitý vývoj pneumatických prvků až k sofistikovaným řešením průmyslové automatizace zajistilo SMC celosvětový úspěch. Důkazem je podíl 30% na globálním a 65% na Japonském trhu.
SMC, s hlavním sídlem v Tokiu, má celosvětově přes 400 poboček v 82 zemích na 5 kontinentech. Přes 4 800 prodejních techniků je připraveno poskytnout špičkové poradenství a technickou podporu našim zákazníkům. SMC představuje unikátního globálního dodavatele. Tři roky po sobě bylo SMC zařazeno v magazínu Forbes mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě. Díky 35 výrobním závodům a husté prodejní síti garantuje SMC vysokou pružnost dodávek kvalitních a inovativních prvků po celém světě.

www.smc.cz

Techfood s.r.o.

Techfood s.r.o.

Zaměřujeme se zvláště na obory produkce potravin a nápojů. Investorům připravujeme návrhy prostorového uspořádání a vhodný výběr nejlepších dodavatelů jednotlivých komponentů. Naši klienti dostávají ideální řešení v závislosti na rozpočtových možnostech. Důraz klademe na adekvátní úroveň automatizace a robotizace s ohledem na aktuální i budoucí výrobní plány.

Pro pivovary rovněž vytváříme ucelené technologické studie, které mají pro investora řadu výhod:
- jsou hlavním podkladem pro technologický i stavební projekt
- jsou klíčovým aspektem pro výběrová řízení na dodavatele technologie i stavby
- stanoví velmi přesně předpokládané investiční náklady bez ohledu na finální výběr dodavatele

Nově jsou společností nabízeny i bubnové sladovny, které v plně automatizovaném režimu vyrábí slad v prvotřídní kvalitě.

www.techfood.cz

ESONIC a.s.

ESONIC a.s.

Společnost ESONIC a.s. je jedním z předních dodavatelů v oblasti průmyslové automatizace technologických procesů a výrobních informačních systémů. Společnost se specializuje na komplexní automatizaci především v nápojovém a potravinářském průmyslu v převážné míře s použitím procesních systémů SIEMENS Braumat, ProLeiT Plant iT nebo ESONIC ECS System.  Společnost je dlouholetým partnerem předních světových výrobců pivovarských technologií GEA Brewery Systems a ZIEMANN HOLVRIEKA. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti ESONIC v oblasti potravinářství patří například Plzeňský Prazdroj, Heineken, Pivovary Staropramen, Pivovary Lobkowicz, Karlovarská Becherovka, STOCK, Coca-Cola a celá řada dalších významných tuzemských i zahraničních firem.

www.esonic.cz

ANDRITZ FIEDLER GmbH

ANDRITZ FIEDLER GmbH

ANDRITZ GROUP je jedním z předních světových dodavatelů systémů, zařízení a služeb pro vodní elektrárny, papírenský průmysl, kovoobrábění a ocelářský průmysl a pro separaci tuhých/kapalných materiálů v komunálních a průmyslových odvětvích. Mezinárodní technologická skupina kotovaná na burze se sídlem v rakouském Štýrském Hradci zaměstnává kolem 25 000 lidí a má více než 250 výrobních zařízení a servisních a prodejních společností po celém světě. Společnost Fiedler je součástí ANDRITZ GROUP od roku 2003.

Společnost ANDRITZ Fiedler má rozsáhlé zkušenosti a vynikající know-how v oblasti inženýringu strojů a zařízení a poskytuje odborné znalosti ve všech metodách perforace kovů a technologii štěrbinových sít. Vynikáme především znalostí technologických procesů využívaných našimi zákazníky. Vaše cíle se stávají našimi vlastními cíli – vyvíjíme individuální řešení na míru přesně podle vašich požadavků a přání. Ať už jsou tato řešení používána k separaci tuhých/kapalných materiálů, prosévání, drcení nebo sušení – naše výrobky vždy slouží ke zlepšení kvality těchto procesů. Dodáváme samozřejmě i zákaznické náhradní díly, které vyrábíme na vlastních zařízeních na bázi 1: 1 podle dané součásti, vlastního měření přímo na místě, nebo výkresu zákazníka.

www.andritz-fiedler.cz

Alfa Laval spol. s r.o.

Alfa Laval spol. s r.o.

Společnost Alfa Laval je předním světovým dodavatelem v poskytování prvotřídních produktů v oblasti přenosu tepla, separace a dopravy kapalin. Na základě těchto produktů se společnost Alfa Laval snaží pomáhat zvyšovat produktivitu a konkurenceschopnost svých zákazníků v různorodých průmyslových odvětvích po celém světě.

www.alfalaval.cz

Rittal s.r.o.

Rittal s.r.o.

Společnost Rittal s.r.o. je dceřinou společností Rittal GmbH & Co. KG, předního světového poskytovatele systémových řešení pro výrobu rozváděčů, rozvod proudu, průmyslovou klimatizaci a IT infrastrukturu, včetně softwaru a služeb. Řešení společnosti Rittal nacházejí uplatnění ve všech oblastech průmyslu, včetně strojírenství, oblasti výroby nápojů a potravin, IT a telekomunikací.

www.rittal.cz

ifm electronic spol. s r.o.

ifm electronic spol. s r.o.

Světový leader v oblasti průmyslové senzoriky. Mimořádně rozsáhlé portfolio produktů společnosti ifm electronic zohledňuje nejen všechna standardní řešení, ale také zvláštní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví. Součástí výrobního programu jsou kromě polohových a procesních senzorů také senzory pro řízení pohybu a bezpečnostní technika, produkty pro průmyslové zpracování obrazu, identifikační systémy a systémy pro mobilní pracovní stroje. Rodinná skupina s více než 7 000 zaměstnanci v 85 zemích světa poctivě a s vysokou kvalitou od roku 1969 vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, ovládací prvky, software a systémy pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci po celém světě.

www.ifm.com/cz

BeerFoss™ FT Go

BeerFoss™ FT Go

BeerFoss™ FT Go od firmy FOSS je moderní analyzátor poskytující klíčová data pro efektivnější kontrolu kvality celého procesu vaření piva. Je dodáván s kalibracemi připravenými k okamžitému použití, které umožňují kontrolovat pivo s optimálním využitím surovin a vyrábět konzistentní produkty

Jednoduše umístíte vzorek bez složité přípravy a filtrace pod pipetu a stisknutím tlačítka start získáte výsledky analýzy až 8 parametrů za méně než 3 minuty.

MILCOM servis a.s. je distributorem dánské firmy FOSS, která vyvíjí a nabízí vlastní moderní analytická řešení a systémy a je průkopníkem nových koncepcí a produktů pro jednotlivá odvětví celého agrokomplexu i pro chemický a farmaceutický průmysl

www.milcomservis.cz

Eutit s.r.o.

Eutit s.r.o.

Firma EUTIT je výrobcem odlitků z taveného čediče. Tradice výroby začala v roce 1951 odkdy je rozšiřován sortiment výroby a dle potřeb zákazníků vznikají stále nové druhy odlitků. Po roce 1995 došlo ke znovuvzkříšení kanalizačního programu, kdy firma navázala na úspěchy z 50. let a začala znovu vyrábět žlaby a další odlitky z taveného čediče pro tento účel použití. Tím se zkompletovala dnešní podoba výrobního programu, který má tři hlavní pilíře – potrubí, dlaždice a výrobky pro kanalizace. V poslední době je velmi oblíbené použití našich dlaždic v provozech pivovarů, kde jsou využity vynikající vlastnosti čedičových dlaždic jako je - chemická odolnost, tvrdost, otěruvzdornost, hygienická nezávadnost apod.
https://www.eutit.cz/

Mediální partneři

Automatizace v potravinářství

Automatizace v potravinářství

Odborný portál Automatizace v potravinářství je určen producentům potravin a nápojů a svým jednostranným zaměřením na tento progresivní a stále rostoucí segment je zároveň jediným svého druhu v České republice a na Slovensku. 

www.prumyslovaautomatizace.com