Generální partner
Techfood s.r.o.
Hlavní partneři
YASKAWA Czech s. r. o.
Partneři
Balluff
ESONIC a.s.
CHEOPS spol. s r.o.
ifm electronic spol. s r.o.
KUKA
Siemens
SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

Partneři

Generální partner

Techfood s.r.o.

Techfood s.r.o.

Zaměřujeme se zvláště na obory produkce potravin a nápojů. Investorům připravujeme návrhy prostorového uspořádání a vhodný výběr nejlepších dodavatelů jednotlivých komponentů. Naši klienti dostávají ideální řešení v závislosti na rozpočtových možnostech. Důraz klademe na adekvátní úroveň automatizace a robotizace s ohledem na aktuální i budoucí výrobní plány.


Pro pivovary rovněž vytváříme ucelené technologické studie. Kvalitně připravená technologická studie má pro investora řadu výhod:
- je hlavním podkladem pro technologický i stavební projekt
- je klíčovým aspektem pro výběrová řízení na dodavatele technologie i stavby
- stanoví velmi přesně předpokládané investiční náklady bez ohledu na finální výběr dodavatele
- zamezí předimenzování či poddimenzování jednotlivých technologických i stavebních celků
- plně respektuje záměr a vize investora

http://www.techfood.cz/ 

Hlavní partneři

YASKAWA Czech s. r. o.

YASKAWA Czech s. r. o.

Společnost Yaskawa byla založena v Japonsku roku 1915 a roboty a jejich příslušenství vyrábí pod značkou MOTOMAN od sedmdesátých let minulého století. V současné době se jedná o jednoho z největších výrobců robotických řešení na světě, který nabízí kompletní ekosystém v oblasti robotiky a automatizace. Kromě samotných robotů vyrábí firma neobyčejně široké portfolio nejrůznějších polohovadel, pojezdů, nebo přímo hotových řešení pro všemožné aplikace. Pro manipulaci s lahvemi má například vlastní řešení AIRGRIP. Roboty Yaskawa paletizují plechovky s pivem, či keg study. Ve filmu Terminátor si můžete všimnout velmi pěkné výrobní linky…

https://www.cz.yaskawa.eu.com/ 

Partneři

Balluff

Balluff

Společnost Balluff je po desetiletí uznávaný partner v oblasti průmyslové automatizace poskytující spolehlivá flexibilní řešení v různých průmyslových odvětvích s tradicí delší než 90 let. Sídlo vedení společnosti je umístěno v Neuhausenu a.d.F. nedaleko Stuttgartu v Německu s celosvětovým zastoupením 61 dceřinými společnostmi a výrobními závody na všech kontinentech.

Balluff si osvojil celou řadu technologií s velmi různorodými a inovativními funkčními principy zahrnující prvotřídní systémy pro snímáni a měřeni polohy, průmyslovou identifikaci, bezpečnost a kamerové aplikace.

Úplný rozsah sortimentu doplňují špičkové sběrnicové a konektorové technologie a obsáhlá řada příslušenství. Naši zákazníci oceňují vysoký standard kvality, který překračuje platné normy a který poskytujeme nejen ve výrobcích, ale také v poradenství a službách.

www.balluff.cz

ESONIC a.s.

ESONIC a.s.

Společnost ESONIC a.s. je jedním z předních dodavatelů v oblasti průmyslové automatizace technologických procesů a výrobních informačních systémů. Společnost se specializuje na komplexní automatizaci především v nápojovém a potravinářském průmyslu v převážné míře s použitím procesních systémů SIEMENS Braumat, ProLeiT Plant iT nebo ESONIC ECS System.  Společnost je dlouholetým partnerem předních světových výrobců pivovarských technologií GEA Brewery Systems a ZIEMANN HOLVRIEKA. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti ESONIC v oblasti potravinářství patří například Plzeňský Prazdroj, Heineken, Pivovary Staropramen, Pivovary Lobkowicz, Karlovarská Becherovka, STOCK, Coca-Cola a celá řada dalších významných tuzemských i zahraničních firem.


http://www.esonic.cz

CHEOPS spol. s r.o.

CHEOPS spol. s r.o.

Zvyšující se nároky na kvalitu spolu s prokazatelností klíčových vlastností vedlo společnost Cheops spolu s Braziským Ambevem k vývoji systému absolutního trasování životnosti sudů. Každý sud s sebou nese unikátní identifikační kód v podobě laserem gravírovaného matrix kódu. Při vstupu do linky robotická depaletizace kontroluje, zda je sud kompatibilní s aktuálním nastavením linky - tj. velikost obalu, typ fittingu apod. Z kvalitativního hlediska se verifikuje interval pro přetěsnění fittingu, ale i doba, po kterou byl sud v oběhu. Pokud sud kontrolami projde, pošle se do linky, kde se umyje a naplní. Kritická data ze všech procesů jsou zaznamenávána do databáze - sud si s sebou tedy nese, mimo jiné, prázdnou a plnou váhu, objem naměřený průtokoměrem při plnění nebo parametry kritických veličin při mytí. Nechybí doba spotřeby a kód produktu. Robotická paletizace následně páruje zabalené palety se sudy. Neoznačené sudy se na vstupu do linky automaticky kódují. Odpadá tak, na obsluhu náročná, instalace tagů nebo samolepek. Zvláštní kódování s sebou nese automatický kontrolní sud, který sbírá kritická data ze všech součástí mycího a plnicího procesu. Sám vyhodnocuje a reportuje, sám se i nabíjí. Linku na 300 sudů za hodinu tak obsluhuje pouze jeden člověk ... 

https://www.cheops-chotebor.cz

ifm electronic spol. s r.o.

ifm electronic spol. s r.o.

Světový leader v oblasti průmyslové senzoriky. Mimořádně velké portfolio produktů společnosti ifm electronic zohledňuje nejen všechna standardní řešení, ale také zvláštní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví. Součástí našeho výrobního programu jsou kromě polohových a procesních senzorů také senzory pro řízení pohybu a bezpečnostní technika, produkty pro průmyslové zpracování obrazu, identifikační systémy a systémy pro mobilní pracovní stroje. Rodinná skupina s více než 7 000 zaměstnanci v 85 zemích světa poctivě a s vysokou kvalitou od roku 1969 vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, ovládací prvky, software a systémy pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci po celém světě.

www.ifm.com/cz

KUKA

KUKA

Firma KUKA nabízí pomocí sítě specializovaných systémových partnerů řešení přizpůsobená na míru každému požadavku. Roboty nakládají a vykládají balicí stroje, kartonují, etiketují, paletizují a kompletují k odběru, nebo zvyšují efektivitu již s předstihem ve fázi zpracování.

http://www.kuka-robotics.com/czech_republic/cs/

Siemens

Siemens

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC je globálním lídrem trhu v oblasti průmyslové automatizace s pneumatickými a elektrickými systémy. Standardní portfolio zahrnuje 12 000 prvků s více než 700 000 variantami, od úpravy stlačeného vzduchu, přes ventily, pohony a elektronické prvky, až po prvky pro vakuum, což umožňuje vyhovět i nejnáročnějším požadavkům automatizace. Společnost SMC byla založena roku 1959 v Tokiu, v Japonsku, jako výrobce filtrů a filtračních vložek ze spékaného bronzu. Nepřetržitý vývoj pneumatických prvků až k sofistikovaným řešením průmyslové automatizace zajistilo SMC celosvětový úspěch. Důkazem je podíl 30% na globálním a 65% na Japonském trhu.
SMC, s hlavním sídlem v Tokiu, má celosvětově přes 400 poboček v 82 zemích na 5 kontinentech. Přes 4 800 prodejních techniků je připraveno poskytnout špičkové poradenství a technickou podporu našim zákazníkům. SMC představuje unikátního globálního dodavatele. Tři roky po sobě bylo SMC zařazeno v magazínu Forbes mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě. Díky 35 výrobním závodům a husté prodejní síti garantuje SMC vysokou pružnost dodávek kvalitních a inovativních prvků po celém světě.

http://www.smc.cz/ 

Mediální partneři

Automatizace v potravinářství

Automatizace v potravinářství

Časopis Automatizace v potravinářství je určen producentům potravin a nápojů a svým jednostranným zaměřením na tento progresivní a stále rostoucí segment je zároveň jediným svého druhu v České republice a na Slovensku. Jednotlivá vydání se bezplatně dostanou k rukám vedení podniků, technických ředitelů, technologů a dalších pracovníků zodpovědných za rozvoj výroby a nutné investice. Část vydání je v průběhu roku průběžně distribuována odborné veřejnosti na předních veletrzích, konferencích a seminářích.

http://www.prumyslovaautomatizace.com