Generální partner
Techfood s.r.o.
Hlavní partneři
YASKAWA Czech s. r. o.
Partneři
Anton Paar Czech Republic s.r.o.
Balluff
Bottling Printing
DENWEL, spol. s r.o.
ESONIC a.s.
Hamilton
CHEOPS spol. s r.o.
ifm electronic spol. s r.o.
JSP, s.r.o.
JUMO Měření a regulace s.r.o.
KUKA
Murrelektronik CZ, spol. s r.o.
Siemens
SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

Partneři

Generální partner

Techfood s.r.o.

Techfood s.r.o.

Zaměřujeme se zvláště na obory produkce potravin a nápojů. Investorům připravujeme návrhy prostorového uspořádání a vhodný výběr nejlepších dodavatelů jednotlivých komponentů. Naši klienti dostávají ideální řešení v závislosti na rozpočtových možnostech. Důraz klademe na adekvátní úroveň automatizace a robotizace s ohledem na aktuální i budoucí výrobní plány.

Pro pivovary rovněž vytváříme ucelené technologické studie, které mají pro investora řadu výhod:
- jsou hlavním podkladem pro technologický i stavební projekt
- jsou klíčovým aspektem pro výběrová řízení na dodavatele technologie i stavby
- stanoví velmi přesně předpokládané investiční náklady bez ohledu na finální výběr dodavatele

Nově jsou společností nabízeny i bubnové sladovny, které v plně automatizovaném režimu vyrábí slad v prvotřídní kvalitě.

www.techfood.cz

Hlavní partneři

YASKAWA Czech s. r. o.

YASKAWA Czech s. r. o.

Společnost Yaskawa byla založena v Japonsku roku 1915 a roboty a jejich příslušenství vyrábí pod značkou MOTOMAN od sedmdesátých let minulého století. V současné době se jedná o jednoho z největších výrobců robotických řešení na světě, který nabízí kompletní ekosystém v oblasti robotiky a automatizace. Kromě samotných robotů vyrábí firma neobyčejně široké portfolio nejrůznějších polohovadel, pojezdů, nebo přímo hotových řešení pro všemožné aplikace. Pro manipulaci s lahvemi má například vlastní řešení AIRGRIP. Roboty Yaskawa paletizují plechovky s pivem, či keg study. Ve filmu Terminátor si můžete všimnout velmi pěkné výrobní linky…

https://www.cz.yaskawa.eu.com/ 

Partneři

Anton Paar Czech Republic s.r.o.

Anton Paar Czech Republic s.r.o.

Anton Paar vyvíjí, vyrábí a distribuuje vysoce přesné laboratorní přístroje a procesní měřicí systémy a nabízí uživatelsky specifická řešení automatizace a robotizace. Je světovým lídrem v měření hustoty, koncentrace a obsahu CO₂ a na poli reologie. Anton Paar GmbH je ve vlastnictví charitativní nadace Santner Foundation.

https://www.anton-paar.com/cz-cs/produkty/prumysl/aplikace/pivo-fabs/

Balluff

Balluff

Společnost Balluff je po desetiletí uznávaný partner v oblasti průmyslové automatizace poskytující spolehlivá flexibilní řešení v různých průmyslových odvětvích s tradicí delší než 90 let. Sídlo vedení společnosti je umístěno v Neuhausenu a.d.F. nedaleko Stuttgartu v Německu s celosvětovým zastoupením 61 dceřinými společnostmi a výrobními závody na všech kontinentech.

Balluff si osvojil celou řadu technologií s velmi různorodými a inovativními funkčními principy zahrnující prvotřídní systémy pro snímáni a měřeni polohy, průmyslovou identifikaci, bezpečnost a kamerové aplikace.

Úplný rozsah sortimentu doplňují špičkové sběrnicové a konektorové technologie a obsáhlá řada příslušenství. Naši zákazníci oceňují vysoký standard kvality, který překračuje platné normy a který poskytujeme nejen ve výrobcích, ale také v poradenství a službách.

www.balluff.cz

Bottling Printing

Bottling Printing

Působíme na trhu průmyslového značení a automatizace již 27 let. Nabízíme širokou škálu značících strojů, které se mimo jiné používají v potravinářství a nápojovém průmyslu. Naši odborníci pomohou s volbou nejvhodnějšího typu stroje, se kterým označíte jakýkoliv materiál nebo produkt. Pro dosažení těch nejlepších výsledků vždy testujeme jednotlivé technologie přímo na vzorcích výrobků. Naší prioritou je spolehlivé značení, které vydrží i náročné prostředí a bude dlouhodobě čitelné na různých typech materiálů. Odborně kvalifikovaní technici se postarají o instalaci stroje včetně jeho pravidelného servisu a údržby. Díky naším zkušenostem vybereme technologii, která nejvíce odpovídá kvalitě, potřebám a rozpočtu našich zákazníků.

www.bprinting.eu

DENWEL, spol. s r.o.

DENWEL, spol. s r.o.

Vyrábíme a instalujeme technologická zařízení a poskytujeme inženýrská řešení, která pomáhají pivovarům optimalizovat jejich výrobní procesy. Bez ohledu, zda se jedná o ruční, poloautomatický nebo plně automatizovaný systém, vždy budete využívat bezpečné technologie ohleduplné k životnímu prostředí a zvyšující efektivitu výroby od prvního dne provozu.

Tým projektantů a procesních inženýrů zajišťuje audity, základní a prováděcí projekty, podklady pro výběrová řízení, připravuje technologická řešení a studie proveditelnosti. Naši kvalifikovaní technici jsou vždy připraveni poskytnout konzultace, technickou podporu a servis.
DENWEL - Excellence in Process Technology.

www.denwel.cz 

ESONIC a.s.

ESONIC a.s.

Společnost ESONIC a.s. je jedním z předních dodavatelů v oblasti průmyslové automatizace technologických procesů a výrobních informačních systémů. Společnost se specializuje na komplexní automatizaci především v nápojovém a potravinářském průmyslu v převážné míře s použitím procesních systémů SIEMENS Braumat, ProLeiT Plant iT nebo ESONIC ECS System.  Společnost je dlouholetým partnerem předních světových výrobců pivovarských technologií GEA Brewery Systems a ZIEMANN HOLVRIEKA. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti ESONIC v oblasti potravinářství patří například Plzeňský Prazdroj, Heineken, Pivovary Staropramen, Pivovary Lobkowicz, Karlovarská Becherovka, STOCK, Coca-Cola a celá řada dalších významných tuzemských i zahraničních firem.

http://www.esonic.cz

Hamilton

Hamilton

Společnost Hamilton Company se specializuje na vývoj, výrobu a zakázkové úpravy přesné měřicí techniky, pracovních stanic automatizované manipulace s kapalinami a systémů pro správu vzorků. Procesy společnosti Hamilton Company jsou optimalizovány pro co nejvyšší kvalitu a flexibilitu. Ať už jde o zakázkovou jehlu s rychlou dobou dodání, senzor pH speciální délky nebo komplexní řešení pro plnou automatizaci pracovního toku vašich analýz, můžete se spolehnout, že produkty Hamilton vždy splní vaše potřeby.

Hamilton Company je předním globálním výrobcem již více než 60 let, se sídly v Renu, stát Nevada, Franklinu, stát Massachusetts, v rumunském Temešváru a švýcarském Bonaduzu a zastoupeními po celém světě.

https://www.hamiltoncompany.com/about-us

CHEOPS spol. s r.o.

CHEOPS spol. s r.o.

Zvyšující se nároky na kvalitu spolu s prokazatelností klíčových vlastností vedlo společnost Cheops spolu s Braziským Ambevem k vývoji systému absolutního trasování životnosti sudů. Každý sud s sebou nese unikátní identifikační kód v podobě laserem gravírovaného matrix kódu. Při vstupu do linky robotická depaletizace kontroluje, zda je sud kompatibilní s aktuálním nastavením linky - tj. velikost obalu, typ fittingu apod. Z kvalitativního hlediska se verifikuje interval pro přetěsnění fittingu, ale i doba, po kterou byl sud v oběhu. Pokud sud kontrolami projde, pošle se do linky, kde se umyje a naplní. Kritická data ze všech procesů jsou zaznamenávána do databáze - sud si s sebou tedy nese, mimo jiné, prázdnou a plnou váhu, objem naměřený průtokoměrem při plnění nebo parametry kritických veličin při mytí. Nechybí doba spotřeby a kód produktu. Robotická paletizace následně páruje zabalené palety se sudy. Neoznačené sudy se na vstupu do linky automaticky kódují. Odpadá tak, na obsluhu náročná, instalace tagů nebo samolepek. Zvláštní kódování s sebou nese automatický kontrolní sud, který sbírá kritická data ze všech součástí mycího a plnicího procesu. Sám vyhodnocuje a reportuje, sám se i nabíjí. Linku na 300 sudů za hodinu tak obsluhuje pouze jeden člověk ... 

https://www.cheops-chotebor.cz

ifm electronic spol. s r.o.

ifm electronic spol. s r.o.

Světový leader v oblasti průmyslové senzoriky. Mimořádně velké portfolio produktů společnosti ifm electronic zohledňuje nejen všechna standardní řešení, ale také zvláštní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví. Součástí našeho výrobního programu jsou kromě polohových a procesních senzorů také senzory pro řízení pohybu a bezpečnostní technika, produkty pro průmyslové zpracování obrazu, identifikační systémy a systémy pro mobilní pracovní stroje. Rodinná skupina s více než 7 000 zaměstnanci v 85 zemích světa poctivě a s vysokou kvalitou od roku 1969 vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, ovládací prvky, software a systémy pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci po celém světě.

www.ifm.com/cz

JSP, s.r.o.

JSP, s.r.o.

JSP je přední český výrobce a dodavatel v oblasti měření a regulace – přístrojů pro měření teploty, tlaku, hladiny, průtoku a tepla, systémů on-line chemické analýzy vody a páry, vážicích a dávkovacích systémů. Rozsáhlé portfolio procesní instrumentace doplňují ucelená řešení „na klíč“. V oblasti SKŘ a elektro JSP zajišťuje kompletní projekční práce, dodávky celých měřicích okruhů, montáže, uvedení do provozu a následný servis. JSP je i významným integrátorem dodávek pro investiční celky nabízející plnohodnotný outsourcing služeb MaR.

www.jsp.cz

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO je jedním z vedoucích výrobců v oblasti průmyslových senzorů a automatizační techniky. Naše inovované spektrum produktů zahrnuje celý řetězec od senzorů až po automatizační řešení pro teplotu, tlak, analýzu kapalin, průtok, hladinu a vlhkost. JUMO si vždy klade za cíl nabídnout zákazníkům po celém světe optimální řešení ve věcech procesního zabezpečení, efektivity energie a optimalizace nákladů.

www.jumo.cz/

KUKA

KUKA

Firma KUKA nabízí pomocí sítě specializovaných systémových partnerů řešení přizpůsobená na míru každému požadavku. Roboty nakládají a vykládají balicí stroje, kartonují, etiketují, paletizují a kompletují k odběru, nebo zvyšují efektivitu již s předstihem ve fázi zpracování.

www.kuka-robotics.com

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.

Společnost Murrelektronik nabízí široký sortiment produktů pro zajištění spolehlivého napájení strojů a zařízení, modulů pro zpracování signálů, signalizačních a propojovacích jednotek, jednotek vzdálených vstupů a výstupů jak pasivních, tak i aktivních pro průmyslové sběrnice a velké množství variant propojovací kabeláže a konektorů.

https://www.murrelektronik.cz/

Siemens

Siemens

Siemens je lídrem inovací a technologií v oblasti průmyslové automatizace a digitalizace. Díky úzké spolupráci s našimi partnery a zákazníky nabízíme komplexní portfolio řešení pro digitální transformaci ve výrobním i zpracovatelském průmyslu. Pokročilá digitalizace spolu se zvyšující se flexibilitou výrobních procesů poskytuje průmyslovým podnikům po celém světě nové příležitosti. Digitální technologie umožňují rychleji reagovat na rostoucí a individualizované požadavky zákazníků a zkrátit dobu potřebnou pro uvedení na trh.

Každé průmyslové odvětví i každý podnik má specifické potřeby a požadavky. Díky našim dlouholetým zkušenostem a komplexním znalostem trhu můžeme našim zákazníkům nabídnout nejvhodnější řešení, produkty a služby, které mohou efektivně využít ve svých podnicích. I pivovary potřebují neustále rozšiřovat svoji nabídku, být flexibilní, udržovat trvale vysokou kvalitu výrobků a efektivně využívat zdroje. Naše portfolio řešení pro digitální podnik nabízí potřebné produkty a služby pro kompletní nebo postupnou integraci a digitalizaci celého vašeho hodnotového řetězce. Díky našim inovativním řešením umíme svým zákazníkům poskytnout významnou konkurenční výhodu

www.siemens.cz/potravinarstvi 

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC je globálním lídrem trhu v oblasti průmyslové automatizace s pneumatickými a elektrickými systémy. Standardní portfolio zahrnuje 12 000 prvků s více než 700 000 variantami, od úpravy stlačeného vzduchu, přes ventily, pohony a elektronické prvky, až po prvky pro vakuum, což umožňuje vyhovět i nejnáročnějším požadavkům automatizace. Společnost SMC byla založena roku 1959 v Tokiu, v Japonsku, jako výrobce filtrů a filtračních vložek ze spékaného bronzu. Nepřetržitý vývoj pneumatických prvků až k sofistikovaným řešením průmyslové automatizace zajistilo SMC celosvětový úspěch. Důkazem je podíl 30% na globálním a 65% na Japonském trhu.
SMC, s hlavním sídlem v Tokiu, má celosvětově přes 400 poboček v 82 zemích na 5 kontinentech. Přes 4 800 prodejních techniků je připraveno poskytnout špičkové poradenství a technickou podporu našim zákazníkům. SMC představuje unikátního globálního dodavatele. Tři roky po sobě bylo SMC zařazeno v magazínu Forbes mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě. Díky 35 výrobním závodům a husté prodejní síti garantuje SMC vysokou pružnost dodávek kvalitních a inovativních prvků po celém světě.

http://www.smc.cz/ 

Mediální partneři

Automatizace v potravinářství

Automatizace v potravinářství

Odborný portál Automatizace v potravinářství je určen producentům potravin a nápojů a svým jednostranným zaměřením na tento progresivní a stále rostoucí segment je zároveň jediným svého druhu v České republice a na Slovensku. 

www.prumyslovaautomatizace.com

Vše o průmyslu

Vše o průmyslu

Průmyslové podniky čelí výzvám v podobě zrychlující se potřeby reagovat na tržní prostředí. Projekty digitalizace, automatizace, robotizace či jiné modernizace výroby jsou žádány ze všech segmentů průmyslu, u podniků všech velikostí. Nový zpravodajský portál s přísnými pravidly publikace a výběrem unikátních a účelných příspěvků dává manažerům v průmyslu snadno se zorientovat v dostupných technologiích a trendech průmyslové výroby na prahu nové revoluce. V neposlední řadě stejný název nese podcastový pořad, který přináší rozhovory s inspirativními lidmi z průmyslu.

www.vseoprumyslu.cz