Generální partner
Techfood s.r.o.
Hlavní partneři
YASKAWA Czech s. r. o.
Partneři
ESONIC a.s.
Bottling Printing
Siemens
Balluff
ifm electronic spol. s r.o.
JSP, s.r.o.
Hamilton
CHEOPS spol. s r.o.
Murrelektronik CZ, spol. s r.o.
Anton Paar Czech Republic s.r.o.
JUMO Měření a regulace s.r.o.
KUKA
SMC Industrial Automation CZ s.r.o.
Bucher Denwel, spol. s r.o.

Partneři

Generální partner

Techfood s.r.o.

Techfood s.r.o.

Zaměřujeme se zvláště na obory produkce potravin a nápojů. Investorům připravujeme návrhy prostorového uspořádání a vhodný výběr nejlepších dodavatelů jednotlivých komponentů. Naši klienti dostávají ideální řešení v závislosti na rozpočtových možnostech. Důraz klademe na adekvátní úroveň automatizace a robotizace s ohledem na aktuální i budoucí výrobní plány.

Pro pivovary rovněž vytváříme ucelené technologické studie, které mají pro investora řadu výhod:
- jsou hlavním podkladem pro technologický i stavební projekt
- jsou klíčovým aspektem pro výběrová řízení na dodavatele technologie i stavby
- stanoví velmi přesně předpokládané investiční náklady bez ohledu na finální výběr dodavatele

Nově jsou společností nabízeny i bubnové sladovny, které v plně automatizovaném režimu vyrábí slad v prvotřídní kvalitě.

www.techfood.cz

Hlavní partneři

YASKAWA Czech s. r. o.

YASKAWA Czech s. r. o.

Společnost Yaskawa byla založena v Japonsku roku 1915 a roboty a jejich příslušenství vyrábí pod značkou MOTOMAN od sedmdesátých let minulého století. V současné době se jedná o jednoho z největších výrobců robotických řešení na světě, který nabízí kompletní ekosystém v oblasti robotiky a automatizace. Kromě samotných robotů vyrábí firma neobyčejně široké portfolio nejrůznějších polohovadel, pojezdů, nebo přímo hotových řešení pro všemožné aplikace. Pro manipulaci s lahvemi má například vlastní řešení AIRGRIP. Roboty Yaskawa paletizují plechovky s pivem, či keg study. Ve filmu Terminátor si můžete všimnout velmi pěkné výrobní linky…

www.cz.yaskawa.eu.com

Partneři

ESONIC a.s.

ESONIC a.s.

Společnost ESONIC a.s. je jedním z předních dodavatelů v oblasti průmyslové automatizace technologických procesů a výrobních informačních systémů. Společnost se specializuje na komplexní automatizaci především v nápojovém a potravinářském průmyslu v převážné míře s použitím procesních systémů SIEMENS Braumat, ProLeiT Plant iT nebo ESONIC ECS System.  Společnost je dlouholetým partnerem předních světových výrobců pivovarských technologií GEA Brewery Systems a ZIEMANN HOLVRIEKA. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti ESONIC v oblasti potravinářství patří například Plzeňský Prazdroj, Heineken, Pivovary Staropramen, Pivovary Lobkowicz, Karlovarská Becherovka, STOCK, Coca-Cola a celá řada dalších významných tuzemských i zahraničních firem.

www.esonic.cz

Bottling Printing

Bottling Printing

Působíme na trhu průmyslového značení a automatizace již 29 let. Nabízíme širokou škálu značících strojů, které se mimo jiné používají v potravinářství a nápojovém průmyslu. Naši odborníci pomohou s volbou nejvhodnějšího typu stroje, se kterým označíte jakýkoliv materiál nebo produkt. Pro dosažení těch nejlepších výsledků vždy testujeme jednotlivé technologie přímo na vzorcích výrobků. Naší prioritou je spolehlivé značení, které vydrží i náročné prostředí a bude dlouhodobě čitelné na různých typech materiálů. Odborně kvalifikovaní technici se postarají o instalaci stroje včetně jeho pravidelného servisu a údržby. Díky naším zkušenostem vybereme technologii, která nejvíce odpovídá kvalitě, potřebám a rozpočtu našich zákazníků.

www.bprinting.eu

Siemens

Siemens

Siemens je lídrem inovací a technologií v oblasti průmyslové automatizace a digitalizace. Díky úzké spolupráci s našimi partnery a zákazníky nabízíme komplexní portfolio řešení pro digitální transformaci ve výrobním i zpracovatelském průmyslu. Pokročilá digitalizace spolu se zvyšující se flexibilitou výrobních procesů poskytuje průmyslovým podnikům po celém světě nové příležitosti. Digitální technologie umožňují rychleji reagovat na rostoucí a individualizované požadavky zákazníků a zkrátit dobu potřebnou pro uvedení na trh.

Každé průmyslové odvětví i každý podnik má specifické potřeby a požadavky. Díky našim dlouholetým zkušenostem a komplexním znalostem trhu můžeme našim zákazníkům nabídnout nejvhodnější řešení, produkty a služby, které mohou efektivně využít ve svých podnicích. I pivovary potřebují neustále rozšiřovat svoji nabídku, být flexibilní, udržovat trvale vysokou kvalitu výrobků a efektivně využívat zdroje. Naše portfolio řešení pro digitální podnik nabízí potřebné produkty a služby pro kompletní nebo postupnou integraci a digitalizaci celého vašeho hodnotového řetězce. Díky našim inovativním řešením umíme svým zákazníkům poskytnout významnou konkurenční výhodu

www.siemens.cz/potravinarstvi 

Balluff

Balluff

Společnost Balluff je již po čtyři generace pod rodinným vedením, byla založena v Neuhausenu a.d.F. u Stuttgartu a vyrostla v předního globálního hráče poskytující spolehlivá flexibilní řešení v různých průmyslových odvětvích po více než 100 let. Dnes je společnost Balluff celosvětově zastoupená v Evropě, Asii, Severní a Jižní Americe a na všech ostatních důležitých trzích – v 68 zemích po celém světě.

Díky tomu lépe rozumí zákazníkům a poskytnou jim přesně to, co potřebují: vysoce kvalitní senzory, řešení pro identifikaci a zpracování obrazu včetně síťové technologie a softwaru pro všechny požadavky na automatizaci.

Vysoký standard, který přesahuje platné normy a který Vám společnost nabízí nejen ve svých produktech a řešeních, ale také v poradenství, servisu a službách.

www.balluff.cz 

ifm electronic spol. s r.o.

ifm electronic spol. s r.o.

Světový leader v oblasti průmyslové senzoriky. Mimořádně rozsáhlé portfolio produktů společnosti ifm electronic zohledňuje nejen všechna standardní řešení, ale také zvláštní požadavky jednotlivých průmyslových odvětví. Součástí výrobního programu jsou kromě polohových a procesních senzorů také senzory pro řízení pohybu a bezpečnostní technika, produkty pro průmyslové zpracování obrazu, identifikační systémy a systémy pro mobilní pracovní stroje. Rodinná skupina s více než 7 000 zaměstnanci v 85 zemích světa poctivě a s vysokou kvalitou od roku 1969 vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, ovládací prvky, software a systémy pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci po celém světě.

www.ifm.com/cz

JSP, s.r.o.

JSP, s.r.o.

JSP je přední český výrobce a dodavatel v oblasti měření a regulace – přístrojů pro měření teploty, tlaku, hladiny, průtoku a tepla, systémů on-line chemické analýzy vody a páry, vážicích a dávkovacích systémů. Rozsáhlé portfolio procesní instrumentace doplňují ucelená řešení „na klíč“.
Poskytované služby jsou druhou hlavní činností naší společnosti, realizujeme zákazníkům opravdu komplexní řešení:
• Montáže a uvedení do provozu sofistikovaných čidel, přístrojů a zařízení, montáže stanovených měřidel a vážicích systémů.
• Záruční a pozáruční servis a údržba technologií včetně non-stop servisní linky
• Akreditovaná kalibrační laboratoř JSP K2362 nabízí široký sortiment kalibračních prací v oblasti měření teploty a tlaku, a to jak v kalibrační laboratoři, tak i přímo v provozu u zákazníka.
• Autorizované metrologické středisko K145 zajišťuje ověřování fakturačních měřidel.

www.jsp.cz

Hamilton

Hamilton

Společnost Hamilton Company se specializuje na vývoj, výrobu a zakázkové úpravy přesné měřicí techniky, pracovních stanic automatizované manipulace s kapalinami a systémů pro správu vzorků. Procesy společnosti Hamilton Company jsou optimalizovány pro co nejvyšší kvalitu a flexibilitu. Ať už jde o zakázkovou jehlu s rychlou dobou dodání, senzor pH speciální délky nebo komplexní řešení pro plnou automatizaci pracovního toku vašich analýz, můžete se spolehnout, že produkty Hamilton vždy splní vaše potřeby.

Hamilton Company je předním globálním výrobcem již více než 60 let, se sídly v Renu, stát Nevada, Franklinu, stát Massachusetts, v rumunském Temešváru a švýcarském Bonaduzu a zastoupeními po celém světě.

https://www.hamiltoncompany.com/about-us

CHEOPS spol. s r.o.

CHEOPS spol. s r.o.

Zvyšující se nároky na kvalitu spolu s prokazatelností klíčových vlastností vedlo společnost Cheops spolu s Braziským Ambevem k vývoji systému absolutního trasování životnosti sudů. Každý sud s sebou nese unikátní identifikační kód v podobě laserem gravírovaného matrix kódu. Při vstupu do linky robotická depaletizace kontroluje, zda je sud kompatibilní s aktuálním nastavením linky - tj. velikost obalu, typ fittingu apod. Z kvalitativního hlediska se verifikuje interval pro přetěsnění fittingu, ale i doba, po kterou byl sud v oběhu. Pokud sud kontrolami projde, pošle se do linky, kde se umyje a naplní. Kritická data ze všech procesů jsou zaznamenávána do databáze - sud si s sebou tedy nese, mimo jiné, prázdnou a plnou váhu, objem naměřený průtokoměrem při plnění nebo parametry kritických veličin při mytí. Nechybí doba spotřeby a kód produktu. Robotická paletizace následně páruje zabalené palety se sudy. Neoznačené sudy se na vstupu do linky automaticky kódují. Odpadá tak, na obsluhu náročná, instalace tagů nebo samolepek. Zvláštní kódování s sebou nese automatický kontrolní sud, který sbírá kritická data ze všech součástí mycího a plnicího procesu. Sám vyhodnocuje a reportuje, sám se i nabíjí. Linku na 300 sudů za hodinu tak obsluhuje pouze jeden člověk ... 

https://www.cheops-chotebor.cz

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.

Murrelektronik CZ, spol. s r.o.

Společnost Murrelektronik nabízí široký sortiment produktů pro zajištění spolehlivého napájení strojů a zařízení, modulů pro zpracování signálů, signalizačních a propojovacích jednotek, jednotek vzdálených vstupů a výstupů jak pasivních, tak i aktivních pro průmyslové sběrnice a velké množství variant propojovací kabeláže a konektorů.

https://www.murrelektronik.cz/

Anton Paar Czech Republic s.r.o.

Anton Paar Czech Republic s.r.o.

Anton Paar vyvíjí, vyrábí a distribuuje vysoce přesné laboratorní přístroje a procesní měřicí systémy a nabízí uživatelsky specifická řešení automatizace a robotizace. Je světovým lídrem v měření hustoty, koncentrace a obsahu CO₂ a na poli reologie. Anton Paar GmbH je ve vlastnictví charitativní nadace Santner Foundation.

https://www.anton-paar.com/cz-cs/produkty/prumysl/aplikace/pivo-fabs/

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO Měření a regulace s.r.o.

JUMO je jedním z vedoucích výrobců v oblasti průmyslových senzorů a automatizační techniky. Naše inovované spektrum produktů zahrnuje celý řetězec od senzorů až po automatizační řešení pro teplotu, tlak, analýzu kapalin, průtok, hladinu a vlhkost. JUMO si vždy klade za cíl nabídnout zákazníkům po celém světe optimální řešení ve věcech procesního zabezpečení, efektivity energie a optimalizace nákladů.

www.jumo.cz/

KUKA

KUKA

Firma KUKA nabízí pomocí sítě specializovaných systémových partnerů řešení přizpůsobená na míru každému požadavku. Roboty nakládají a vykládají balicí stroje, kartonují, etiketují, paletizují a kompletují k odběru, nebo zvyšují efektivitu již s předstihem ve fázi zpracování.

www.kuka-robotics.com

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC Industrial Automation CZ s.r.o.

SMC je globálním lídrem trhu v oblasti průmyslové automatizace s pneumatickými a elektrickými systémy. Standardní portfolio zahrnuje 12 000 prvků s více než 700 000 variantami, od úpravy stlačeného vzduchu, přes ventily, pohony a elektronické prvky, až po prvky pro vakuum, což umožňuje vyhovět i nejnáročnějším požadavkům automatizace. Společnost SMC byla založena roku 1959 v Tokiu, v Japonsku, jako výrobce filtrů a filtračních vložek ze spékaného bronzu. Nepřetržitý vývoj pneumatických prvků až k sofistikovaným řešením průmyslové automatizace zajistilo SMC celosvětový úspěch. Důkazem je podíl 30% na globálním a 65% na Japonském trhu.
SMC, s hlavním sídlem v Tokiu, má celosvětově přes 400 poboček v 82 zemích na 5 kontinentech. Přes 4 800 prodejních techniků je připraveno poskytnout špičkové poradenství a technickou podporu našim zákazníkům. SMC představuje unikátního globálního dodavatele. Tři roky po sobě bylo SMC zařazeno v magazínu Forbes mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě. Díky 35 výrobním závodům a husté prodejní síti garantuje SMC vysokou pružnost dodávek kvalitních a inovativních prvků po celém světě.

www.smc.cz

Bucher Denwel, spol. s r.o.

Bucher Denwel, spol. s r.o.

V lednu 2022 jsme se stali součástí švýcarské společnosti Bucher Unipektin, předního světového výrobce filtračních technologií pro pivovary, procesních jednotek i kompletních linek pro separaci pevných látek a kapalin, získávání a úpravu ovocných šťáv a výrobu koncentrátů, která patří do strojírenského holdingu Bucher Industries.

Díky tomuto spojení jsme získali silného zahraničního partnera pro další rozvoj, který rozšířil naše možnosti vyrábět a instalovat specializovaná zařízení i technologie a dodávat komplexní řešení pro studený blok pivovaru. Bez ohledu na to, zda se jedná o ruční, poloautomatický nebo plně automatizovaný systém, vždy budete využívat bezpečné technologie ohleduplné k životnímu prostředí a řešení, která jsou optimalizovaná na potřeby konkrétního provozu, zvyšující efektivitu výroby od prvního dne uvedení do provozu.

Tým projektantů a procesních inženýrů zajišťuje audity, základní i prováděcí projekty, podklady pro výběrová řízení, studie proveditelnosti i technologická řešení na míru.
Technologové a kvalifikovaní technici jsou vždy připraveni poskytnout konzultace, technickou podporu, či servisní zásah.

Naší prioritou zůstává spokojenost našich zákazníků a tento cíl budeme naplňovat i pod názvem Bucher Denwel.

www.bucherdenwel.com 

Mediální partneři

Automatizace v potravinářství

Automatizace v potravinářství

Odborný portál Automatizace v potravinářství je určen producentům potravin a nápojů a svým jednostranným zaměřením na tento progresivní a stále rostoucí segment je zároveň jediným svého druhu v České republice a na Slovensku. 

www.prumyslovaautomatizace.com

Vše o průmyslu

Vše o průmyslu

Průmyslové podniky čelí výzvám v podobě zrychlující se potřeby reagovat na tržní prostředí. Projekty digitalizace, automatizace, robotizace či jiné modernizace výroby jsou žádány ze všech segmentů průmyslu, u podniků všech velikostí. Nový zpravodajský portál s přísnými pravidly publikace a výběrem unikátních a účelných příspěvků dává manažerům v průmyslu snadno se zorientovat v dostupných technologiích a trendech průmyslové výroby na prahu nové revoluce. V neposlední řadě stejný název nese podcastový pořad, který přináší rozhovory s inspirativními lidmi z průmyslu.

www.vseoprumyslu.cz