Partneři
Alvey Manex a.s.
Bohemiachlad spol. s r.o.
Festo, s.r.o.
SCHMACHTL CZ, spol. s r.o.
STROJOBAL a.s.
YASKAWA Czech s. r. o.
20.4.2017
Dvůr Perlová voda, Czech Republic

 

Videoreportáž z minulého ročníku

V minipivovaru Dvůr Perlová voda se ve čtvrtek 20. dubna uskuteční 7. ročník mezinárodní konference Automatizace a modernizace pivovarů 2017. Opět se zde sejdou pivovarští profesionálové a přední dodavatelé nejen automatizace pro tento tradiční obor. Hosté si vyslechnou prezentace kolegů o budoucnosti, jež čeká technologický rozvoj ve středoevropském pivovarství. Konferenci organizuje vydavatel časopisu Automatizace v potravinářství, jednacími jazyky budou čeština a angličtina.

Tato každoroční a v oboru již známá akce je pořádána s ohledem na výměnu znalostí a zkušeností s technologickým rozvojem pivovarství u nás v zahraničí. Pokaždé se koná na jiném místě, kde se kromě konferenčního zázemí nachází i pivovar. Hosté tak mohou nejen potkat kolegy z tohoto tradičního oboru, ale také se zúčastnit exkurze vždy v jiném výrobním provozu. Součástí je i volná degustace vzorků, které přináší někteří zástupci pivovarů, a to v průběhu společenského večera, který obvykle trvá až do pozdních nočních hodin.

Letošní ročník probíhá v kompletně rekonstrovaném areálu Dvůr Perlová voda v Kostelci nad Ohří s restaurací, vlastním pivovarem a wellness zónou. Součástí tohoto velmi zajímavého objektu je i výstavní galerie, multifunkční travnaté hřiště a koupací biotopové jezírko. Pivo zde vaří dle tradičních postupů a receptur z kvalitních českých sladů, žateckého chmele, místní studniční vody a jemných pivovarských kvasnic.