Zisk PepsiCo kvůli dolaru a mimořádným nákladům klesl o 21 pct

26.7.2012 10:33

Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo Inc. klesl ve druhém čtvrtletí zisk o 21 procent na 1,48 miliardy USD (31,1 miliardy Kč). Hospodaření firmy stáhly dolů mimořádné náklady na restrukturalizaci a silný dolar. PepsiCo je jednou z mnoha amerických firem, které poškodil

Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo Inc. klesl ve druhém čtvrtletí zisk o 21 procent na 1,48 miliardy USD (31,1 miliardy Kč). Hospodaření firmy stáhly dolů mimořádné náklady na restrukturalizaci a silný dolar. PepsiCo je jednou z mnoha amerických firem, které poškodil růst dolaru. Silnější dolar snižuje hodnotu tržeb ze zahraničí při přepočtu na domácí měnu. Bez mimořádných položek zisk činil 1,12 dolaru na akcii a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou FactSet, kteří čekali zisk 1,09 USD na akcii.

Příjmy se snížily o 1,8 procenta na 16,5 miliardy USD. Důvodem byly hlavně změny v licencích v Číně a Mexiku. Mezi značky firmy patří sycené nápoje Pepsi, džusy Tropicana či brambůrky Frito-Lay. Firma potvrdila výhled na celý letošní rok. Zisk na akcii se má snížit o pět procent z loňských 4,4 dolaru. Příjmy však mají bez vlivu změn v Číně a Mexiku vzrůst o čtyři až šest procent, napsaly agentury AP a Reuters.

ČTK


▲ Nahoru
Česká poloautomatická plnička lahví a plechovek pro všechny druhy nápojů