Zisk čokoládovny Lindt & Sprüngli v pololetí stoupl o 14 procent

22.8.2012 07:50

Švýcarskému výrobci čokolády Lindt & Sprüngli vzrostl v pololetí zisk o 14 procent na 36,6 milionu švýcarských franků (755,3 milionu Kč). Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků a firma v prohlášení varovala, že krize v eurozóně ohrožuje i zájem spotřebitelů o

Švýcarskému výrobci čokolády Lindt & Sprüngli vzrostl v pololetí zisk o 14 procent na 36,6 milionu švýcarských franků (755,3 milionu Kč). Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků a firma v prohlášení varovala, že krize v eurozóně ohrožuje i zájem spotřebitelů o čokoládu.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk až 38,5 milionu CHF. Tržby se zvýšily o 2,6 procenta na 1,03 miliardy CHF a bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů vzrostly o 5,3 procenta. Provozní zisk stoupl o 16 procent na 48,7 milionu CHF.

Navzdory obtížným podmínkám na trhu firma nezměnila svůj středně až dlouhodobý výhled vývoje zisku a tržeb. Letos čeká růst tržeb bez vlivu změn směnných kurzů o šest až osm procent. Rovněž největší výrobce čokolády na světě Barry Callebaut minulý měsíc uvedl, že navzdory zpomalení tržeb očekává splnění svých finančních cílů, napsala agentura Reuters.

Společnost Lindt vznikla před více než 165 lety. Své výrobky prodává ve více než 80 zemích po celém světě a vytváří 70 procent obratu mimo Švýcarsko. Zhruba 40 procent jejího sortimentu připadá na tabulkové čokolády. Vlastní také značku čokolád Ghirardelli. Na českém trhu působí od roku 1994.

ČTK


▲ Nahoru
Automatizace a modernizace pivovarů 2020