Zisk potravinářského gigantu Nestlé loni překvapivě klesl

Výroba potravin Čokoládovny

Zisk potravinářského gigantu Nestlé loni překvapivě klesl

21.02.2017 11:55:00

Ženeva 21. února (ČTK) - Čistý zisk švýcarského potravinářského gigantu Nestlé v loňském roce klesl o šest procent na 8,5 miliardy švýcarských franků (216 miliard Kč). Firma ve své výsledkové zprávě také uvedla, že zesílí snahu o snižování nákladů. Zisk výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří počítali s jeho nárůstem v průměru na téměř 9,6 miliardy švýcarských franků z 9,1 miliardy v předchozím roce.

Celkové tržby se loni zvýšily o téměř jedno procento na 89,5 miliardy franků (2,3 bilionu Kč). Jejich takzvaný organický růst, který nezahrnuje vliv akvizic, prodeje majetku a kurzových změn, zpomalil na 3,2 procenta ze 4,2 procenta v roce 2015.

V letošním roce počítá firma s organickým růstem v rozsahu od dvou do čtyř procent. Podnik tak upustil od svého dosavadního růstového cíle v rozmezí od pěti do šesti procent, který se mu už čtyři roky za sebou nepodařilo splnit. Nestlé je největším producentem balených potravin na světě. Vyrábí například kávu Nescafé, čokoládové tyčinky Kit Kat, cereálie Nesquik nebo kořenící směsi Maggi.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru