Zisk i tržby Coca-Coly v prvním čtvrtletí klesly

Nealkoholické nápoje

Zisk i tržby Coca-Coly v prvním čtvrtletí klesly

25.04.2017 15:39:00

Atlanta (USA) 25. dubna (ČTK) - Čistý zisk největšího světového výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola v prvním čtvrtletí meziročně klesl o pětinu na 1,18 miliardy dolarů (zhruba 29 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Tržby společnosti se snížily o 11 procent na 9,1 miliardy dolarů. Pokles tak zaznamenaly již osmé čtvrtletí za sebou, překonaly však očekávání analytiků.

Na hospodářský výsledek podniku měly negativní vliv mimořádné náklady na reorganizaci týkající se stáčíren v Severní Americe. Zisk na akcii v prvním čtvrtletí klesl na 27 centů z 34 centů před rokem. Bez zahrnutí mimořádných položek dosáhl zisk na akcii 43 centů. Zaostal však za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 44 centů.

"Zůstáváme na dobré cestě k dosažení svých celoročních cílů," uvedl nicméně generální ředitel společnosti Muhtar Kent. Ten příští týden odstoupí z funkce, nahradí ho provozní ředitel James Quincey. "Příští týden s hrdostí předám otěže do rukou Jamese Quinceyho. Mám plnou důvěru v to, že dokončí transformaci podniku," prohlásil Kent, který firmě šéfoval od roku 2008.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru