Výroba potravin

ZET: Agrofert může v budoucnu hledat investora, uvedl Babiš

01.10.2013 07:34:22

Do skupiny Agrofert Holding, která podniká v tuzemsku a zahraničí především v oblastech zemědělství, potravinářství a chemie, by v budoucnu mohl vstoupit strategický investor. V rozhovoru pro multimediální projekt ZET to dnes uvedl majitel skupiny miliardář Andrej Babiš. Zároveň nevyloučil ani budoucí vstup Agrofertu na burzu, což v minulosti opakovaně odmítal."V tuto chvíli IPO (nabídku veřejného úpisu akcií) nevylučuji, ale perspektivně můžeme mluvit o velkém strategickém investorovi, který by si koupil nějakou minoritu a byl by spokojen s dividendami," uvedl Babiš s tím, že v současnosti skupina s žádným potencionálním investorem nejedná, ani jej aktivně nehledá. Babiš zároveň řekl, že nabídku primárního úpisu akcií úplně nevylučuje, ale nevidí v něm vhodný způsob financování rozvoje firmy. "Já jsem vždy k IPO říkal, že nehraji casino," poznamenal.

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického průmyslu. Se svými 28.000 zaměstnanci patří k největším zaměstnavatelům. Předloni firma vstoupila také do odvětví lesnictví a dřevařství. Babišova firma AGF média vydává od loňského března regionální zpravodajské týdeníky. V červnu koupil tuzemskou mediální skupinu MAFRA, která vydává celostátní deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny a provozuje i další média.

Konsolidovaný zisk skupiny loni klesl meziročně o 30 procent na šest miliard korun. Konsolidované tržby skupiny 209 firem naopak vzrostly na 132,5 miliardy Kč z předloňských 117,6 miliardy Kč. Podle obratu je firma čtvrtým největším podnikem v České republice. Babišovo hnutí ANO nyní kandiduje ve volbách do Sněmovny, sám Babiš je lídrem v Praze.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru