Výrobce sušenek Perník chce růst díky bezlepkovému sortimentu

Pekárny a mlýny

Výrobce sušenek Perník chce růst díky bezlepkovému sortimentu

29.06.2017 09:48:00

Těchlovice (Hradecko) 29. června (ČTK) - Společnost Perník, která v Těchlovicích na Hradecku vyrábí sušenky a piškoty, plánuje růst výroby bezlepkových potravin. Proniknout by s nimi chtěla především do ciziny, hlavní možnosti odbytu vidí ve Skandinávii, Německu či Maďarsku. Obrat firmy se 40 zaměstnanci by letos měl dosáhnout asi 65 milionů korun po loňských 60 milionech korun. ČTK to řekla jednatelka společnosti Martina Králová.

Společnost Perník vznikla v roce 1999 v Předměřicích nad Labem na Hradecku, ale v roce 2008 přesídlila do nového závodu v Těchlovicích. V letech 2014 až 2015 firma závod rozšířila o druhou výrobní halu zaměřenou na bezlepkovou výrobu. "Měsíčně vyrobíme zhruba 100 tun výrobků, z nichž na bezlepkový sortiment zatím připadá asi 15 až 20 procent," uvedla Králová. Z celkové výroby produkované na pěti linkách běžících v třísměnném provozu tvoří hlavní díl piškoty, a to asi 40 procent. Celkem podnik dělá přes 120 druhů pečiva.

Do bezlepkového sortimentu firmy patří piškoty a sušenky, ale také různé druhy bezlepkového chleba. "Bezlepkové potraviny jsou pro spotřebitele zajímavé, je po nich poptávka. Je to trend zdravého životního stylu," řekl Králová. V bezlepkovém sortimentu se chce firma prosadit i se svou vlastní značkou Bezlepek Těchlovice.

Drtivá většina sušenek a piškotů z firmy zatím na pulty obchodů míří pod privátními značkami obchodních řetězců a podle Králové to tak i zůstane. Partnery firmy jsou například Ahold, Penny Market, Coop, Globus či firmy Hamé a Druid. Firma Perník podle Králové nemá ambici se na trhu prosadit například s vlastní značkou dětských piškotů, protože trh je v tomto segmentu již obsazen silnými hráči a proniknout mezi ně by bylo jen za cenu velkých nákladů.

Pro Ahold a jeho obchody Albert dnes Těchlovičtí představili piškoty, které se v řetězci budou prodávat v rámci jeho produktové řady Česká chuť, která zaručuje český původ potravin. Zapojením se do projektu Aholdu vzniká podle Králové pro firmu jistota odbytu, která by jí měla pomoci zvednout prodej piškotů. Projekt Česká chuť dnes v Těchlovicích podpořil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). "Podpora domácích potravinářů je pro naše ministerstvo klíčová, stejně jako jasné a srozumitelné značení českého původu potravin," uvedl ministr.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru