Výrobce potravin Racio loni zvýšil tržby o 27 procent na 531 milionů

Zpracování komodit

Výrobce potravin Racio loni zvýšil tržby o 27 procent na 531 milionů

25.02.2015 12:31:00

Břeclav 25. února (ČTK) - Břeclavský výrobce potravin Racio loni pokračoval v prudkém zvyšování tržeb. Činily 531 milionů korun, což je nárůst o 27 procent. Firma posílila pozici na trzích v západní Evropě, uvedl v tiskové zprávě obchodní ředitel Radoslav Marek. Naopak se zastavila snaha o růst na ruském trhu kvůli ruským sankcím na dovoz potravin z Evropské unie. Zatímco v roce 2013 firma vyvážela 60 procent produkce, loni už to bylo 64 procent. "Toto číslo by se mělo zvyšovat. Spolupracujeme s francouzskými, britskými a německými firmami a právě zde rostl prodej nejvíce," poznamenal Marek. Dobře se podle něj firmě daří také v Pobaltí.

Racio na trh dodává extrudované a pufované výrobky, tedy takové, k jejichž zpracování se používá vysokých teplot a tlaků a jsou trvanlivější než klasické pečivo. Prodej roste díky zvyšování zájmu lidí o potraviny, které odpovídají trendu zdravé výživy. Velkou oblibu mají také bio výrobky. "Jejich podíl na výrobě u nás přesáhl 51 procent a pravděpodobně jich bude ještě více v budoucnu," podotkl Marek.

Racio některé výrobky dováží od zahraničních výrobců a dodává na trh pod svojí značkou. V Břeclavi se vyrábějí pufované chlebíčky. Firma také dodává zboží do řetězců pod privátními značkami. "Letos například spouštíme výrobu pro další dvě francouzské společnosti. Přitom již nyní vyrábíme privátní značky pro většinu tamějších řetězců," uvedl Marek. Společnost vznikla v roce 1990, pro snazší působení na slovenském trhu vznikla už v roce 1995 dceřiná společnost Racio Slovakia se sídlem v Kútech nedaleko Břeclavi. Aktuálně firma zaměstnává zhruba 250 lidí.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru