Vinařství

Výrobce perlivých vín Sektana Znojmo je na prodej

17.10.2017 11:36:17

Znojmo 17. října (ČTK) - Jeden z menších tuzemských výrobců perlivých vín Sektana Znojmo, Znojmo Sekt s.r.o. je na prodej. Firmu, která ročně naplní kolem 150.000 lahví, chtějí její majitelé, kterým je přes 70 let, předat nástupci. ČTK to dnes řekla jednatelka společnosti Alžběta Šánová.

Sektana Znojmo vyrábí oproti například Bohemia Sektu perlivá vína jinou metodou. Namísto dokvašení v lahvích nebo tanku nakupuje od vinařů hotové víno a do něj přidává oxid uhličitý. Podobných výrobců je dnes v tuzemsku minimum. Obrat Sektany se ročně pohybuje v milionech korun, podle odbytu. "Je nám s manželem přes 70 let a nemáme pokračovatele, tak bychom rádi firmu někomu předali," uvedla Šánová.

Dokud se nenajde kupec, budou manželé ve výrobě pokračovat. Jejich vína se prodávají i v supermarketech. Podnik má tradici zhruba čtvrtstoletí. Z bílých odrůd se zaměřuje zejména na Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. Z červených pak na Zweigeltrebe a Modrý Portugal. Všechny výrobky společnosti jsou opatřeny šroubovacím uzávěrem.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru