Produktové novinky

Vylepšený LR Mate = FANUC LR Mate 200iD

Vylepšený LR Mate = FANUC LR Mate 200iD

16.03.2013 09:59:00

Nový robot FANUC LR Mate 200iD je vylepšenou verzí jeho předchůdce série 200iC. Tento robot patří mezi kompaktní průmyslové 6osé roboty s kloubovou kinematikou. Nosnost robota na zápěstí je 7 kg při celkové váze mechanické jednotky pouze 25 kg a jeho dosah se prodloužil na 717 mm. Navíc design ramena je kompaktnější s větším využitelným pracovním prostorem. Vylepšení nastalo i v dynamice robota a celkový čas cyklu se zrychlil až o 35 % při zachování opakovatelnosti. Vzhledem k tomu, že tento robot má univerzální použití jak v oblasti manipulace, sbírání, třídění a paletizace, tak v oblasti svařování, plazmového řezání nebo také nanášení-povlakování, dostalo se i na vylepšení uživatelského rozhraní na rameni robota pro snadnější integraci nástroje s robotem.

Fanuc

Integrované vedení kabelů a hadic usnadňuje přepojení nejen digitálních vstupů a výstupů, ale také vzduchu, obsahuje solenoidní ventily. Specialitou robota je také integrované vedení pro adaptivní senzoriku, jako je kamerový systém iR Vision nebo Force sensor, dále Ethernet přepojení nebo kabel pro externí osu chapadla. To vše ulehčuje integraci a používání robota, omezením vnějších kabelů se také zlepšuje spolehlivost celého zařízení.
Nová mechanická jednotka je řízena nejnovějším řídicím systémem série R-30iB Mate, která je podobně jako robot kompaktní a při zachování stejných rozměrů nabízí řadu technických vylepšení. Ovládací panel má nyní dotykovou obrazovku, jež usnadňuje práci uživatelům. Může sloužit jako HMI pro operátora a navíc dokáže zobrazovat ve 3D pozice robota v buňce, popřípadě zachycovat jednotlivé bezpečnostní zóny atd. Při takovém počtu vylepšení si robot zachovává plnou a snadnou nahraditelnost za předchozí verzi bez nutnosti mechanických nebo softwarových změn na periferiích.

www.fanucrobotics.cz

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru