Vodňanská drůbež loni zvýšila tržby, ale skončila ve ztrátě

Masný průmysl

Vodňanská drůbež loni zvýšila tržby, ale skončila ve ztrátě

20.07.2014 11:17:00

Vodňany (Strakonicko) 20. července (ČTK) - Společnost Vodňanská drůbež, která je největším zpracovatelem drůbežího masa v zemi a jediným českým zpracovatelem kachen, loni zvýšila tržby o 128 milionů korun na 4,7 miliardy korun. Společnost, která je součástí Agrofertu ministra Andreje Babiše, skončila ale v šestimilionové ztrátě. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve Sbírce listin.

Porážka drůbeže se loni meziročně snížila o 3,21 procenta na 122.937 tun. Zvýšila se ale porážka jatečných kachen o 745 tun na 4996. Vodňanská drůbež loni na trh dodala 90.458 tun mražených, chlazených a masných výrobků. Největší podíl - 57,6 tuny, v produkci zaujímala chlazená kuřata, včetně dělených. Společnost dodávala své zboží do všech významných obchodních řetězců působících na českém trhu. Zhruba pět procent objemu výroby představoval vývoz do Německa, Maďarska, Rakouska a na Slovensko.

Pod společnost Vodňanská drůbež spadají provozy v Háji ve Slezsku, v Mirovicích, Modřicích, Skořenicích a Vodňanech. Široký sortiment produktů, který firma nabízí, je prodáván pod obchodními značkami Vodňanské kuře, Vodňanská kachna a Vodňanská slepice. Portfolio firmy obsahuje kolem 1200 výrobků, zahrnuje chlazenou a mraženou drůbež, uzeniny a polotovary. Společnost patří k významným zaměstnavatelům, loni v ní pracovalo 1542 lidí, meziročně o 65 více.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru