Vodňanská drůbež investuje v Modřicích do modernizace výroby a logistiky

Masný průmysl

Vodňanská drůbež investuje v Modřicích do modernizace výroby a logistiky

19.06.2013 17:39:00

Modřický závod společnosti Vodňanská drůbež na Brněnsku chystá v příštím roce investovat dalších 60 až 80 milionů korun do stavby logistického centra a modernizace porcovny kuřat. Naváže tak na investice v posledních čtyřech letech, kdy šly desítky milionů korun do modernizace provozu kvůli konkurenceschopnosti na trhu. Novinářům to dnes řekl generální ředitel společnosti Milan Říha.

V Modřicích se denně zpracuje zhruba 130.000 kuřat, po modernizaci v příštím roce by to mohlo být až 135.000. "Snažíme se rozšiřovat výrobu a navyšovat produkci a zároveň zachovat kvalitu. Právě v posledních letech mířily investice do nejmodernějších technologií, abychom zachovali maximální čerstvost masa," vysvětlil Říha.

Závod na zpracování drůbeže vznikl v Modřicích v polovině 70. let minulého století a dodával převážně mražené výrobky. V současnosti je poměr zcela opačný a na trh jde 80 procent chlazených výrobků. Společnost tak investovala do technologií, které umožňují kuře zpracovávat kontinuálně při deseti stupních Celsia.

Plánovaný logistický sklad by měl sloužit nejenom Vodňanské drůbeži, ale i distribuci výrobků jiných firem. Přinese tak několik desítek nových pracovních míst. Už nyní pracuje v modřickém závodu, který patří od roku 2009 do skupiny Agrofert, 840 zaměstnanců a je tak největší ze tří závodů společnosti. Další dva jsou v jižních Čechách ve Vodňanech a Mirovicích. Na pětimiliardovém ročním obratu se závod v Modřicích podílí téměř polovinou. Pět procent produkce se vyváží za hranice, především do Nizozemska a do okolních zemí vyjma Polska.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru