Vlámská podpora "továren budoucnosti"

20.07.2012 05:11:40

Vlámská vláda přidělila koncem června t.r. 8,4 milionu EUR na 26 projektů určených na podporu transformace výrobních sektorů. Projekty byly vybrány z 46 návrhů předložených sektorovými sdruženími, mezioborovými organizacemi a podnikatelskými skupinami. Tato podpora je součástí dotací na New Industrial Policy - novou průmyslovou politiku (NIB), měla by sloužit pro oživení hospodářského růstu, umožnit vlámským firmám zrychlit růst produktivity a konkurenceschopnost.

Šest z 26 projektů jde napříč různými sektory, ostatní jsou rozděleny mezi výrobu různých zařízení, chemický, textilní, dřevařský a nábytkářský, potravinářský průmysl, z nichž každý má individuální cíl. Ve stejné době se se osm projektů zapojí v různých rovinách do studií na témata, jako jsou vodíkové a potravinové ztráty, jiné soustředí své úsilí na "řízený obchodní přístup". Jedním z příkladů je "inovační cluster pro přechod k ekonomice založené na bio-přístupu", který vede Gent Bio-Energy Valley.

Druhá výzva k předkládání projektů na podporu šíření znalostí a zavádění klíčových technologií v průmyslových závodech, obdrží 7 milionů EUR od vlády Flander. Kromě toho bude Transformační, inovační a akcelerační fond (TINA), který spadá do Participatiemaatschappij Vlaanderen (PMV), investovat do inovačních podniků a podnikatelských konsorcií zapojených v klíčových inovačních projektech.

Zpracovala ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade Brzselu Jana Falathová.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru