Vinařství

Vinaři z Lechovic dodají na trh přes milion lahví vín

Vinaři z Lechovic dodají na trh přes milion lahví vín

09.03.2014 15:59:56

Lechovice (Znojemsko) 9. března (ČTK) - Vinné sklepy Lechovice letos dodají na trh více než milion lahví vín. Je to obdobný počet jako v minulých letech. Firma hospodaří na 235 hektarech na Znojemsku. Rozšíření vinic neplánuje, řekl ČTK vedoucí provozu vinic společnosti Roman Staněk.

Firma postupně některé vinice obnovuje, na celkovou produkci to ale výraznější vliv mít nebude. V posledních letech také reaguje na odlišné chutě spotřebitelů. "Lidé mají mlsnější jazýček, vínu rozumí víc než dříve. Současný trend se obrací na přívlastková vína. Konzument je ochoten si připlatit za kvalitní lahev," uvedl Staněk.

Vinné sklepy Lechovice letos uvedou na trh jak ledové, tak slámové víno. Na slámové víno připravily 3,5 tuny hroznů odrůdy Ryzlink rýnský. Lisovat ho začali koncem února. Ledové víno bude rarita, letos ho dělá kvůli teplé zimě jen několik málo vinařů.

Vinné sklepy Lechovice patří ke středně velkým vinařským firmám. Výnosy společnosti v roce 2012 mírně přesáhly 100 milionů korun. Firma byla v mírné ztrátě. Společnost vlastní rovným dílem podnikatelé Ladislav Jadvidžák, Pavel Michalovič a Ivan Kalaš.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru