Veletrhy Brno přeložily potravinářskou Salimu z dubna na listopad

Aktuality

Veletrhy Brno přeložily potravinářskou Salimu z dubna na listopad

12.03.2020 15:05:00

Brno 12. března (ČTK) - Veletrhy Brno přesunuly kvůli nákaze novým typem koronaviru plánovaný potravinářský veletrh Salima. Místo v dubnu se bude konat od 19. do 22. listopadu, potvrdil ČTK mluvčí Jiří Smetana. Standardně chystá firma patřící městu až veletrhy plánované na červen, prvním takovým je Urbis Smart City Fair od 3. do 4. června. Veletrhy již zrušily čtyři veletržní akce a obávají se, že to může mít dopad na schopnost výstavářských firem připravit bez problémů další veletrhy, kterých by se omezení již týkat nemělo.

Veletrhy minulý týden oznámily zrušení veletrhu Opta, měl začít v pátek, a následujících veletrhů Amper a Techagro. Právě veletrh zemědělské techniky a přidružené akce zasáhnou ekonomiku společnosti nejcitlivěji, protože měly být obsazené všechny pavilony i některé venkovní plochy. Techagro není fakticky zrušené, nicméně přesunuté je na příští rok, obvykle se koná ve dvouletém cyklu. I Opta by se měla konat letos v jiném termínu, určený však zatím není.

"Kromě veletržních akcí samozřejmě firmy odříkají svoje akce, které se měly na výstavišti konat, ruší se kvůli vládnímu nařízení kongresy," řekl Smetana.

Kvůli tomu, že se nyní na výstavišti nic nekoná, nemají práci řemeslníci výstavářských firem, které si Veletrhy Brno najímají pro stavbu expozic a další přípravy akcí. "Primárně nejde o náš problém, protože to nejsou naši zaměstnanci. Ale pokud tito lidé budou dostávat nižší mzdu, nebo je firmy propustí, najdou si vzhledem k situaci na trhu práce velmi rychle něco nového. Potom může být problém zajistit bezproblémovou přípravu veletrhů," řekl Smetana. Nejčastěji se jedná o zámečníky, truhláře, elektrikáře a sádrokartonáře.

Dopad zrušených veletrhů citelně dopadá i na brněnské hoteliéry, kterým odříká rezervace firemní klientela. Zrušení pocítí i další provozovatelé služeb, kteří jsou na konání akcí s tisíci návštěvníky navázané.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru