V Kosteleckých uzeninách budou pracovat vězenkyně ze Světlé n. S.

Masný průmysl

V Kosteleckých uzeninách budou pracovat vězenkyně ze Světlé n. S.

30.04.2015 14:40:00

Světlá nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) 30. dubna (ČTK) - Od poloviny května začne ve společnosti Kostelecké uzeniny pracovat až 15 odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou. Důvodem je nedostatek pracovních sil v dělnických profesích. Jihlavskému deníku to řekl personální ředitel podniku Zdeněk Lidmila. Masokombinát plánuje využívat práci odsouzených půl roku. Pokud se spolupráce osvědčí, bude v ní pokračovat.

Ženy vybrané na práci jsou ve výkonu trestu za méně závažnou trestnou činnost. V minulosti už mimo věznici pracovaly, a proto dostaly znovu důvěru. Z věznice je bude do práce vozit autobus. "Odjíždět budou v 04:15. Pracovat budou od 06:30 do 17:30. V 19:00 už budou opět ve věznici," řekla Deníku mluvčí věznice Eva Hodná.

V současné době pracuje mimo věznici ve Světlé nad Sázavou na 200 odsouzených žen. Podle mluvčí je kolem 60 procent žen ve výkonu trestu zaměstnáno přímo v areálu věznice, nebo mimo něj. Řada vězenkyň dlouhodobě dojíždí za prací do továrny na cukrovinky na Humpolecko. Tato společnost už několik let vlastní pozemky v podnikatelské zóně v sousedství věznice. Podle starosty Světlé Jana Tourka by tam letos měla začít s výstavbou svého provozu a v příštím roce zahájit výrobu opět s využitím práce odsouzených.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru