Pivovarství

V Břeclavi začali opět vařit pivo

27.04.2013 08:48:05

Zámecký pivovar Břeclav na tiskové konferenci představil nové logo, které symbolizuje tradiční pivovar v moderním pojetí. Ve stejném duchu byli vybráni i sládci. Ti prozradili, že už jsou uvařeny první várky piva.
Logo je vyvedeno v barevné kombinaci zlaté a černé, přičemž jeho dominantou je grafické ztvárnění čelní stěny pivovaru. To je doplněno nápisem Zámecký pivovar Břeclav a letopočtem 1522, kdy byla doložena existence pivovaru u břeclavského zámku.
O vaření piva se budou starat dva sládci. Václav Dítě je emeritní sládek, zkušený, s padesátiletou zkušeností s vařením piva ve středně velkém pivovaru, především v pivovaru Pernštejn. Naproti tomu Karel Vavrečka má zkušenosti spíše z menších pivovarů, jako jsou Dalešice, Pegas a Harach. Je mladý, progresivní, vyznávající moderní přístup. „Spojením tradičního a moderního přístupu k vaření piva dostáváme to nejlepší a přesně to vystihuje směr, kterým se chceme ubírat,“ řekl k tomu Aleš Hofman, ředitel pivovaru.
V Zámeckém pivovaru Břeclav bylo uvařeno 21 várek piva, které leží v tancích, další pak ve spilkách. „Plánujeme vařit výčepní pivo, které bude distribuováno celorepublikově a bude určeno pro širokou veřejnost s tím, že by mělo prezentovat pivovar i město v rámci celé ČR. Druhým břeclavským pivem bude ležák - regionální, určen pro místní zákazníky, patrioty“, prozradil ještě Hofman. V otázce kvality se oba sládci shodují: „Budeme vařit výhradně klasickou technologií a s využitím kvalitních, českých surovin“.
Tiskové konference se zúčastnil i starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý, který k tomu řekl: „My si velmi vážíme aktivity Zámeckého pivovaru Břeclav. Jsme rádi, že po klinické smrti, která pivovar postihla v 90. letech, se znovu obnovilo vaření piva. Díky vůni, kterou jsem cítil hned při příchodu, víme, že už se zde opravdu vaří pivo“.

www.pivovarbreclav.cz

České pivovary stále více stáčejí do plechovek, ale ne všude

↑ nahoru