Pivovarství

V Břeclavi začali opět vařit pivo

27.04.2013 08:48:05

Zámecký pivovar Břeclav na tiskové konferenci představil nové logo, které symbolizuje tradiční pivovar v moderním pojetí. Ve stejném duchu byli vybráni i sládci. Ti prozradili, že už jsou uvařeny první várky piva.


Logo je vyvedeno v barevné kombinaci zlaté a černé, přičemž jeho dominantou je grafické ztvárnění čelní stěny pivovaru. To je doplněno nápisem Zámecký pivovar Břeclav a letopočtem 1522, kdy byla doložena existence pivovaru u břeclavského zámku.
O vaření piva se budou starat dva sládci. Václav Dítě je emeritní sládek, zkušený, s padesátiletou zkušeností s vařením piva ve středně velkém pivovaru, především v pivovaru Pernštejn. Naproti tomu Karel Vavrečka má zkušenosti spíše z menších pivovarů, jako jsou Dalešice, Pegas a Harach. Je mladý, progresivní, vyznávající moderní přístup. „Spojením tradičního a moderního přístupu k vaření piva dostáváme to nejlepší a přesně to vystihuje směr, kterým se chceme ubírat,“ řekl k tomu Aleš Hofman, ředitel pivovaru.
V Zámeckém pivovaru Břeclav bylo uvařeno 21 várek piva, které leží v tancích, další pak ve spilkách. „Plánujeme vařit výčepní pivo, které bude distribuováno celorepublikově a bude určeno pro širokou veřejnost s tím, že by mělo prezentovat pivovar i město v rámci celé ČR. Druhým břeclavským pivem bude ležák - regionální, určen pro místní zákazníky, patrioty“, prozradil ještě Hofman. V otázce kvality se oba sládci shodují: „Budeme vařit výhradně klasickou technologií a s využitím kvalitních, českých surovin“.
Tiskové konference se zúčastnil i starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý, který k tomu řekl: „My si velmi vážíme aktivity Zámeckého pivovaru Břeclav. Jsme rádi, že po klinické smrti, která pivovar postihla v 90. letech, se znovu obnovilo vaření piva. Díky vůni, kterou jsem cítil hned při příchodu, víme, že už se zde opravdu vaří pivo“.

www.pivovarbreclav.cz

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru