Aktuality

Tetra Pak investoval více než 1,2 miliardy do rozšíření svého výrobního podniku v Maďarsku

13.07.2015 11:58:17

Společnost Tetra Pak ve středu 23. června slavnostně otevřela svůj rozšířený výrobní podnik na výrobu obalových materiálů ve městě Budaörs v Maďarsku. Po investici ve výši 1,2 miliard korun nyní podnik dokáže vyrábět i obaly se zalaminovaným otvorem (technologie PLH). Společnost instalovala také novou výrobní linku, teprve druhou na světě, která dokáže vyrábět inovativní sterilizovatelný papírový karton jako alternativní obal na konzervované potraviny.
 
Nedávno dokončený investiční program v hodnotě převyšující 1,2 miliard korun byl zahájen v roce 2012 s cílem umožnit podniku dodávat nové typy obalových materiálů, které splňují požadavky spotřebitelů i výrobců potravin.
Investiční program se týkal dvou důležitých oblastí výroby v podniku Tetra Pak v Budaörs: podnik bude nyní schopen výrobcům nápojů dodávat výrobky oblíbené řady Tetra Brik® Aseptic se zalaminovaným otvorem. Tyto nápojové kartony jsou ideální pro propracovanější uzavírací systémy, jejichž použití je pro spotřebitele pohodlnější a jednodušší. O rostoucí poptávce svědčí skutečnost, že 20 % celkového objemu produkce v roce 2015 představují obaly s technologií PLH.

Po instalaci nové výrobní linky bude maďarský Budaörs po Švýcarsku teprve druhý výrobní podnik Tetra Pak na světě schopný vyrábět obaly typu Tetra Recart. Jde o první papírový obalový materiál na světě, který umožňuje tepelnou úpravu zpracovaných potravin po naplnění a uzavření kartonu. Tato technologie nabízí nákladově efektivní a ekologickou alternativu pro tradiční konzervované výrobky (polévky, omáčky, hotové pokrmy, zeleninu a ovoce) nebo potravu pro domácí zvířata. Obaly Tetra Recart šetří prostor v regálech a jsou lehčí, levnější na přepravu a otvírají se snáze než plechové konzervy a zavařovací sklenice. Navíc jsou 100% recyklovatelné.
„Rozšíření podniku v Budaörs odráží naši strategii zaměřovat se na rozšiřování našeho portfolia a vždy lépe odpovídat na potřeby a očekávání našich zákazníků,“ říká Charles Héaulmé, viceprezident společnosti Tetra Pak pro region Evropy a Střední Asie.

Výsledkem rozšíření je modernizace 80 % původního vybavení továrny, produkce výrobního závodu se zvýšila o 20 %, rozšířilo se portfolio výrobků a vzniklo 45 nových pracovních míst. Továrna nyní produkuje zboží pro 55 trhů; Tetra Recart exportuje především do USA, Kanady a Itálie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Budapešti.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru