Zpracování komodit

Target uvede novou privátní značku zaměřenou na biopotraviny

26.06.2013 11:23:11

Americký maloobchodní řetězec Target Corp. se chystá uvést novou řadu výrobků v bio kvalitě. Bude se jednat o řadu produktů tzv. private label, tedy dodávaných exkluzivně pro Target a prodávaných výhradně v tomto řetězci. Target tak chce podpořit prodej potravinářských výrobků ve svých obchodech. Nová značka ponese název „Simply Balanced“ a bude zpočátku označovat nápoje a snacky. Během následujících 5 měsíců plánuje uvést v rámci této řady 250 nových produktů.

Nová řada výrobků by tak měla do jisté míry nahradit již zavedenou značku typu private label Archer Farms, která je propagována jako prémiová alternativa k tzv. národním značkám, prodávaným v různých obchodech po celém USA.
Target uvádí, že nová řada je odpovědí na rostoucí oblibu biopotravin (organic foods) v USA. Přestože biopotraviny stále představují menší než 10% podíl na celkovém prodeji potravin, ve srovnání s běžnými potravinami zaznamenávají dvojnásobný nárůst prodeje. V této souvislosti Target plánuje, že do roku 2017 budou mít biopotraviny v jeho nabídce potravin podíl 25 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Chicagu

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru