Alkoholické nápoje

Stock plánuje výrazně posílit na českém trhu ovocných destilátů

19.02.2013 16:03:25

Stock Plzeň chce výrazně posílit na českém trhu ovocných destilátů. Ročně chce prodat asi 300.000 litrů produktů slovenské likérky Imperator, kterou koupil loni v prosinci. Největší výrobce lihovin v ČR se dosud na prodej ovocných destilátů moc nesoustředil. Nezveřejnil sice ještě loňská čísla, ale dle informací ČTK prodává ročně 150.000 až 200.000 litrů slivovice, hruškovice, meruňkovice a moravské švestky. Stock se ale nyní chce stát velmi významným hráčem na českém trhu ovocných destilátů, řekl ČTK jeho šéf Petr Pavlík.

Stock začal prodávat v Česku výrobky Imperatora v těchto dnech. Jeho sortiment dosud nabízely v ČR jen specializované obchody a vinotéky. Pro podporu prodeje startuje sérii marketingových aktivit. "Imperator představuje na Slovensku v ovocných destilátech skutečný pojem. Věříme, že i v ČR oslovíme zákazníky v gastronomii a maloobchodě," uvedl Pavlík. "Naprostou špičku v portfoliu Imperator" představují podle něj 45procentní slivovice a hruškovice v kvalitě košer. Unikátní je medová řada, tedy hruškový, švestkový a meruňkový destilát s kvalitním medem. Cenově příznivá je řada Golden kombinující destilát s nejjemnějším lihem. Portfolio doplňuje Královská borovička.

Stock koupil podnik prostřednictvím své stoprocentní dceřiné firmy Stock Slovakia, která funguje na slovenském trhu od roku 2003. Spojením vznikl druhý největší hráč na tamějším trhu lihovin. Imperator byl založený před 19 lety a od té doby jeho prodej roste, zejména v kategoriích ovocných destilátů, vodky a borovičky. Má pozici "dvojky" v ovocných destilátech, která je druhou nejsilnější kategorií alkoholu na Slovensku. Právě tento fakt byl pro Stock motivem ke koupi podniku.

Stock Slovakia je lídrem slovenského trhu bylinných hořkých likérů, kde má téměř 50procentní podíl díky fernetům. Silný je v kategorii whiskey se značkou Tullamore Dew a ve vodkách se značkami Amundsen a Vodka 1906. Ve vodkách je nyní Stock dvojkou na slovenském trhu. Stock prodal předloni 27,5 milionu litrů lihovin. V prosinci firma uvedla, že i přes prohibici počítá za loňský rok minimálně se stejnými čísly. Vývoz likérky v roce 2011 činil 5,26 milionu litrů; klíčový slovenský trh meziročně posílil o 22 procent.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru